Greige to jeden z najmodniejszych kolorów sezonu. Pozwoli ci stworzyć harmonijne wnętrze

2022-08-24 17:04

Określenie greige to połączenie angielskich słów grey (szary) i beige (beżowy). Z tego miksu otrzymujemy przyjemną, stonowaną barwę, idealną do wnętrz przeznaczonych do odpoczynku

Potrzeba spokoju

Nowe kolory pojawiają się zwykle, by zaspokoić głębszą potrzebę. Nie musimy zdawać sobie z niej sprawy, wystarczy, że ochoczo podchwycimy nowinkę. Kolor greige wywodzi się ze świata mody i tą drogą, jak to często bywa, trafił do wnętrz. Jest równie neutralny, jak oba jego składniki, ale bardziej pogodny od szarego i chłodniejszy od beżowego.

Kolor sprzyjający wiszeniu

Zmęczeni nadmiarem bodźców w domu szukamy relaksu, ucieczki od dynamicznego rytmu dnia. Okres pandemii i dłuższy czas przebywania w mieszkaniu uświadomił nam ogromną rolę najbliższego otoczenia i jego wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli więc szukamy uspokojenia we wnętrzu, warto sięgnąć po minimalistyczny kolor greige. Sprawdzi się on szczególnie tam, gdzie odpoczywamy, a więc w salonie, w jadalni, w sypialni, a czasem także w łazience.

Kolor greige w sypialni
Autor: serwis prasowy marki Beckers Kolor greige w sypialni

Jak stosować greige we wnętrzu

Jeśli naszym celem jest stworzenie nastroju wyciszenia, najlepiej będzie stosować monochromatyczne rozwiązania – wszystkie elementy skomponować w tej samej tonacji. Bez obaw możemy łączyć różne odcienie koloru greige – od jasnego, bliskiego bieli, przez ciemniejsze odcienie, aż do bardziej intensywnej barwy ciepłej szarości – antracytu. Tajemnicą efektu, jaki daje greige jest jednak utrzymanie całego wnętrza w jasnych tonach. Dzięki temu jest ono rozświetlone, otula osobę, która w nim przebywa. Dodatkowo takie pomieszczenie wydaje się optycznie większe niż jest w rzeczywistości. Pewnym ułatwieniem w wyborze będzie to, że wielu producentów farb, płytek ceramicznych, czy tapet używa tego określenia w nazwach swoich kolekcji.

Kolor greige, tapeta marki Wallsauce
Autor: serwis prasowy marki Wallsauce Kolor greige, tapeta marki Wallsauce

Jak łączyć greige z innymi kolorami

Dla tych, którzy polubią odcień greige, ale szukają bardziej rozbudowanej kolorystyki, mamy dobrą wiadomość. Ta neutralna barwa świetnie łączy się z innymi kolorami. Klasyczne połączenie greige z odcieniem granatowym daje elegancki, spokojny efekt. Równie dobrze można wykorzystać greige jako tło dla kolorów pastelowych – zestawienie z pudrowym różem, miętową zielenią, odcieniami błękitu, czy rozbielonymi żółcieniami będzie wyglądało świeżo i lekko. Można także nadać modnemu kolorowi bardziej formalną oprawę i połączyć go z bielą i czernią – wnętrze zyska na wyrazistości, a kolor greige pięknie zagra w tym trio.

Warto też pamiętać, że spokojne tło dobrze wydobędzie koloryt drewna i ceramiki, dlatego często stosowanym uzupełnieniem wnętrz w odcieniu greige są elementy wykonane z tych naturalnych materiałów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE