Drewniana mapa świata. Dla miłośników dalekich podroży i pięknego designu

2020-05-18 6:00 Materiał sponsorowany Barbara Ruppel
Drewniana mapa świata
Autor: materiały prasowe Sikorka Drewniana mapa świata to ciekawa dekoracja naścienna. Idealna dla miłośników dobrego designu i dalekich podróży

Drewniana mapa świata zawieszona na ścianie w salonie, kuchni czy sypialni to nie tylko ciekawa i efektowna dekoracja. Może służyć również jako inspiracja do dalszych podroży i podtrzymywania wspomnień o minionych, udanych wojażach. Wspólnie z producentem drewnianych map naściennych, firmą Sikorka, przygotowaliśmy krótki przewodnik mówiący o tym, jak wybrać drewniana mapę, jak ją zaaranżować we wnętrzu, i w jaki sposób można ją wykorzystać.

Cały świat w zasięgu ręki

Kto z nas nie lubi podróżować? Nieważne, czy odkrywamy piękne, rodzime zakątki, europejskie stolice czy wybieramy bardziej egzotyczne destynacje – podróże dają dużo radości, poszerzają horyzonty i tworzą niezapomniane wspomnienia. Firma Sikorka oferuje szeroki wybór drewnianych map świata, które oprócz walorów estetycznych i dekoracyjnych, dają obieżyświatom możliwość dalszego planowania i rejestrowania swoich podroży.

Kupując drewnianą mapę na ścianę, zacznijmy od wyboru materiału. Marka Sikorka oferuje cztery warianty wysokiej jakości sklejki: naturalny, dąb, orzech i egzotyczny, wpadający w czerń palisander. Następnie – grubość. Mapy naścienne Sikorka dostępne są w dwóch grubościach: 6 i 12 mm. Jeśli zależy nam na mocniejszym zaakcentowaniu trójwymiarowości mapy, wybierzmy drugą opcję. Rozmiary map wahają się między 100 x 50 cm, a 250 x 125 cm, co pozwala dopasować wielkość modelu do przestrzeni, jaką dysponujemy. Większe modele najlepiej wyglądają na gładkich, pustych ścianach, gdzie mogą zaprezentować się w całej okazałości.

Każda drewniana mapa świata marki Sikorka składa się z 7 dużych elementów, 24 małych wysp, instrukcji montażu i szablonu wykonanego w skali 1:1, który jest nieoceniona pomocą podczas przyklejania mapy do ściany. W zależności od naszych potrzeb i indywidualnych upodobań możemy wybrać model bez zaznaczonych granic i nazw państw, albo z widocznymi granicami i nazwami poszczególnych krajów. Sklep Sikorka oferuje napisy w trzech wersjach językowych: po polsku, angielsku i niemiecku.

Drewniana mapa, drewniane pinezki
Autor: materiały prasowe Sikorka Miejsca odwiedzone w czasie podróży można oznaczać m.in. eleganckimi drewnianymi pinezkami. 

Więcej niż dekoracja

Dzięki możliwości wyboru gatunku i gamy kolorystycznej drewna, mapa świata Sikorka będzie prezentować się doskonale we wnętrzach klasycznych, skandynawskich, nowoczesnych i rustykalnych. Można ozdobić nią każde pomieszczenie, od salonu, przez kuchnię, jadalnię, sypialnię aż po pokój dziecka. Naturalna i dębowa sklejka na tle jasnej, delikatnej ściany podkreśli skandynawski minimalizm i doda lekkości pomieszczeniu. Drewniana mapa świata bez zaznaczonych granic w odcieniu szlachetnego palisandru lub orzecha wprowadzi szyk i elegancję do klasycznych i nowoczesnych wnętrz. Czarna lub betonowa ściana wydobędzie wszystkie walory estetyczne mapy z jasnej sklejki (naturalnej lub dębowej), natomiast nasycony błękit przywiedzie na myśl oceany okalające kontynenty.

Drewnianą mapę świata Sikorka można wykorzystać na wiele różnych sposobów, nie tylko jako dekorację. Dużych rozmiarów model z podpisanymi państwami to pomysł na kreatywną i pełną dobrej zabawy naukę geografii lub mapę inspiracji dla małego podróżnika. Oczywiście, drewniana mapa świata może posłużyć nie tylko do celów edukacyjnych – duży model z wyszczególnionymi państwami może okazać się pomocny do rejestrowania swoich dotychczasowych podróży i planowania kolejnych! Miłośnicy kuchni z różnych zakątków globu mogą wykorzystać drewnianą mapę świata do podejmowania kolejnych kulinarnych wyzwań. Na co dziś mamy ochotę? Włoskie ravioli? Kolumbijską bandeja paisa czy orzeźwiającą sałatkę som tam z Tajlandii? Mapa ułatwi podjęcie decyzji. To, jak wykorzystamy drewnianą mapę świata – jako dekorację, tablicę podróżniczych wspomnień, czy inspirację do poznawania dalekich krajów i egzotycznych kultur, zależy tylko od nas, ponieważ z drewniana mapą Sikorka świat jest na wyciągnięcie ręki, i to dosłownie.

Drewniana mapa
Autor: materiały prasowe Sikorka Drewniane mapy doskonale wpisują się w aranżację wnętrza w stylu nowoczesnym, skandynawskim lub loftowym.