DONICZKI, OSŁONKI, WAZONY: Co jest MODNE + zrób to sam - ŁADNE INSPIRACJE

2013-06-19 14:28
Kwiatowe dekoracje
Autor: Marcin Czechowicz

Warto zadbać o ładne doniczki, wazony, czy osłonki, które podkreślą urodę kwiatów i roślin doniczkowych. Podpowiadamy jak zrobić filcowe osłonki na doniczki, w które wstawimy wrzosy. Jako wazony sprawdzą się różnego typu butelki czy malowane dzbanki.

Osłonki na doniczki

Otul doniczki filcowymi osłonkami, które pięknie będą wygladały np. z wrzosami. Efektownie wyglądają wrzosy w doniczkach (stawiamy je na nasłonecznionym oknie). Wrzosy dobrze spiszą się też jako baza nastrojowego wrześniowego, bukietu i klimatycznych dekoracji.

Owiń fantazyjnie doniczkę w prostokątny kawałek tkaniny. Zaznacz miejsce na guzik i dziurkę. Zamiast go przyszywać, możesz użyć kleju, wtedy dziurka nie będzie potrzebna.   Kubraczki na zamek wymagają umiejętności szycia na okrętkę, ale na szczęście staranność nie jest w tym wypadku konieczna.

Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5275
Autor: archiwum

Do zrobienia osłonek będą potrzebne: kawałki filcu w kolorach ziemi (wyjdzie taniej, jeśli kupisz je z resztek), różnej wielkości kolorowe guziki, zamki błyskawiczne, gruba igła i nici.

Malowane wazony z butelek i słoików

Zrobisz niespodziankę rodzinie i zaskoczysz gości nostalgiczną dekoracją z kwiatów w niepowtarzalnych wazonach. Ich wykonanie zajmie ci najwyżej godzinę.

Do zrobienia ozdobnych wazonów będą potrzebne: słoik po dżemie i dwie szklane butelki, alkidowa emalia do drewna i metalu Dulux w kolorach Błękitny Świat, Luna Landscape 6 i Moorland Magic 6, gerbera, dwa agapanthusy i malowana gipsówka.

Malowanie: Wlej odrobinę farby do butelki. Potrząsaj nią tak, aby wewnętrzne ścianki były dokładnie pokryte kolorem (nadmiar farby wylej). W ten sam sposób pomaluj słoik. Zostaw wazony do wyschnięcia na 24 godziny. Potem wstaw do nich kwiaty.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022