DONICZKI, OSŁONKI, WAZONY: Co jest MODNE + zrób to sam - ŁADNE INSPIRACJE

2013-06-19 14:28 Kasia Sawicka
Kwiatowe dekoracje
Autor: Marcin Czechowicz

Warto zadbać o ładne doniczki, wazony, czy osłonki, które podkreślą urodę kwiatów i roślin doniczkowych. Podpowiadamy jak zrobić filcowe osłonki na doniczki, w które wstawimy wrzosy. Jako wazony sprawdzą się różnego typu butelki czy malowane dzbanki.

Osłonki na doniczki

Otul doniczki filcowymi osłonkami, które pięknie będą wygladały np. z wrzosami. Efektownie wyglądają wrzosy w doniczkach (stawiamy je na nasłonecznionym oknie). Wrzosy dobrze spiszą się też jako baza nastrojowego wrześniowego, bukietu i klimatycznych dekoracji.

Owiń fantazyjnie doniczkę w prostokątny kawałek tkaniny. Zaznacz miejsce na guzik i dziurkę. Zamiast go przyszywać, możesz użyć kleju, wtedy dziurka nie będzie potrzebna.   Kubraczki na zamek wymagają umiejętności szycia na okrętkę, ale na szczęście staranność nie jest w tym wypadku konieczna.

Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5275
Autor: archiwum

Do zrobienia osłonek będą potrzebne: kawałki filcu w kolorach ziemi (wyjdzie taniej, jeśli kupisz je z resztek), różnej wielkości kolorowe guziki, zamki błyskawiczne, gruba igła i nici.

Malowane wazony z butelek i słoików

Zrobisz niespodziankę rodzinie i zaskoczysz gości nostalgiczną dekoracją z kwiatów w niepowtarzalnych wazonach. Ich wykonanie zajmie ci najwyżej godzinę.

Do zrobienia ozdobnych wazonów będą potrzebne: słoik po dżemie i dwie szklane butelki, alkidowa emalia do drewna i metalu Dulux w kolorach Błękitny Świat, Luna Landscape 6 i Moorland Magic 6, gerbera, dwa agapanthusy i malowana gipsówka.

Malowanie: Wlej odrobinę farby do butelki. Potrząsaj nią tak, aby wewnętrzne ścianki były dokładnie pokryte kolorem (nadmiar farby wylej). W ten sam sposób pomaluj słoik. Zostaw wazony do wyschnięcia na 24 godziny. Potem wstaw do nich kwiaty.