Dodatki do domu w stylu marynistycznym. Elegancja czy zabawa? Może to i to!

2015-06-19 15:05 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja wnętrza domu w stylu marynistycznym wymaga dużo wyczucia i umiejętności. Jeśli aranżujemy dom w stylu marynistycznym w mieście zdecydujmy się dosłownie na kilka dodatków do domu nawiązujących do plaży lub statku. Uważajmy też na jakość wybranych dodatków do domu. I kolorystykę! Oto kilka inspiracji jak stworzyć elegancki styl marynistyczny w domu!

Styl marynistyczny to lato. Najcieplejsza pora roku sprawia, że nawet ci którzy widzą morze od czasu chcą przenieść klimat plaży do wnętrz. Stąd dodatki do domu w stylu marynistycznym, które najczęściej znajdziemy w łazience lub w gabinecie teraz odnajdujemy w salonie, sypialni i na balkonie. Latem częściej przyrządzamy potrawy z ryb i owoców morza stąd częściej szukamy dodatków do domu i na stół.

Dodatki do domu: styl marynistyczny i dobra zabawa

To co zapiera dech w piersiach na greckich wyspach, czyli biel ścian budynków, kolor niebieski  - dachy, niebo i morze oraz odrobina czerwieni pelargonii, w domu w Polsce może stać się męczące. Dekoracje kupione w sklepach z pamiątkami i umieszczone w mieszkaniu w stylu nowoczesnym mogą trochę „zgrzytać”. Chyba, że potraktujemy je jako oczywisty żart. Na przykład: właśnie wróciliśmy z wakacji i chcemy przedłużyć wakacyjny nastrój. Lub organizujemy przyjęcie tematyczne, którego motywem przewodnim jest nadmorski krajobraz lub rejs jachtem. Wtedy im więcej takich dodatków do domu tym lepiej. Od wszędzie poukładanych muszli, latarenek ze świecami, modeli statków z muszelek po  talerze z kotwicami. Nikt nie ma wątpliwości o co chodzi, jest dużo dobrej zabawy i śmiechu.

Dodatki do domu: styl marynistyczny w wersji eleganckiej

Zupełnie inną sprawą jest aranżacja wnętrz w stylu nowoczesnej klasyki z dodatkami do domu w stylu marynistycznym.  Tutaj jak najbardziej na miejscu będą eleganckie chromowane lampiony na świece, drewniane meble malowane na biało, poduszki na sofie w różnych odcieniach koloru niebieskiego z motywami marynistycznymi. W sklepach z eleganckimi dodatkami do domu znajdziemy także niebieskie wazony, ozdoby z imitacji koralowców, plecione kosze w naturalnym beżowym lub biało - niebieskim wybarwieniu, ryciny ze szkicami żaglowców czy dywaniki. Znajdziemy również elegancką zastawę stołową  z motywami marynistycznymi i pościel. Ale największy wybór dodatków do domu w stylu marynistycznym jest zawsze do łazienki. Muszle, rozgwiazdy i świece zapachowe pozwalają czuć się jak w nadmorskim spa.