Projekt DIY zwieszka boho – dekoracyjne piórko ze sznurka, które łatwo zrobisz

2024-03-26 11:03

Piórko boho ze sznurka jest autorskim pomysłem Klaudii, naszej czytelniczki, z pasją tworzącej makramy oraz wszelkich sznurkowych dekoracji. Zrobienie ozdoby nie jest trudne, nawet jeśli dopiero zaczynasz przygodę z DIY. Poniżej zamieszczamy instrukcję wykonania krok po kroku oraz kilka innych projektów Klaudii dla inspiracji.

Spis treści

  1. Jak zacząć przygodę z makramą i sznurkiem
  2. Pomysły na ozdoby boho – kreatywne szaleństwo
  3. Zaplątana w sznurki – rozwój pasji i pracowni
Klaudia z mężem Tomaszem
Autor: I. Dziedzicki, styl.: M. Cieplak – Gdyby nasz synek Ignaś nie pojawił się na świecie, pracownia Zaplątana w sznurki (FB/Zaplątana w sznurki, IG: @zaplatanawsznurki oraz sklep: Makramyzaplatanej.pl) pewnie nigdy by nie powstała – mówi Klaudia. – Z maluchem na jednym ręku i ze sznurkami w drugim rozkręciłam swój mały biznes. Mąż Tomek, także dusz kreatywna (kocha pracę w drewnie) wspierał mnie i pomagał…
Klaudia z synkiem Ignasiem
Autor: I. Dziedzicki, styl.: M. Cieplak – Z malutknim Ignasiem na jednym ręku i ze sznurkami w drugim rozkręciłam pracownię Zaplątana w sznurki – mówi Klaudia. – Mąż wspierał mnie i pomagał… Wspinałam się na wyżyny pomysłowości, by zająć czymś synka i móc popracować. Chwilami było to trudne, ale wierzę , że wychowując go w twórczym otoczeniu, rozwijam jego kreatywność. Poza tym praca ze sznurkiem to bezszelestne zajęcie: można pracować nawet przy śpiącym dziecku.

Jak zacząć przygodę z makramą i sznurkiem

Jeśli kochasz makramę i wszelkie dekoracje ze sznurka, i masz ochotę spróbować w tym swoich sił, zacznij od prostych projektów własnego pomysłu albo podpatrzonych, np. w Internecie. Klaudia (z wykształcenia technolog żywności) zajęła się pracą ze sznurkami, zaczynając od podstaw. Korzystając z filmików na YouTube, podpatrując innych oraz bez końca próbując, zaczęła wykonywać coraz trudniejsze projekty. – Droga od pasji do stworzenia firmy trwała rok – mówi Klaudia. – Wtedy nie tylko doskonaliłam technikę, ale też musiałam zgłębić podstawy fotografii i obróbki zdjęć oraz tajniki zaistnienia w mediach społecznościowych. Chyba dla mnie najtrudniejsze było otworzenie się na świat, pokazanie trochę swojej prywatności. Dziś, z perspektywy czasu, uważam, że było warto. Zawodowo realizuję się w mojej pracowni Zaplątana w sznurki (FB/Zaplątana w sznurki, IG: @zaplatanawsznurki oraz sklep: Makramyzaplatanej.pl), a  kolejne zamówienia od klientów upewniają mnie, że podjęłam dobrą decyzję. Dla początkujących przygotowałam efektowną, ale prostą do zrobienia ozdobę: piórko ze sznurka – instrukcję wykonania piórka boho krok po kroku znajdziesz w galerii powyżej.

Lustra w ramie ze słomy są bardzo w stylu boho. Zobacz, jak można je zrobić – instrukcja krok po kroku.

Pomysły na ozdoby boho – kreatywne szaleństwo

Sznurkowe ozdoby boho mogą być bardzo proste:

  • Nawlecz na sznurek drewniane korale (rozdziel je supełkami) – wszystko w wersji XXL – i zrób z nich girlandę albo mobile, albo po prostu ułóż w na komodzie.
  • Zrób kilka pęczków z piórek znalezionych na spacerze (zwiąż je żyłką) i każdy osobno przyczep do ładnego sznurka. Poruszane podmuchami powietrza piórka staną się naturalnymi mobilami.
  • Jeśli wiesz, co to szydełko, możesz ze sznurka zrobić osłonkę na słoik, by powstał lampion, pas koronki, który przyszyjesz na poduszkę czy serwetkę-obrazek (np. opraw ją na ciemnym tle w antyramę i zawieś).

Jeśli już masz trochę biegłości w pleceniu sznurków, możesz pokusić się i zrobić:

  • Makramową dekorację ścienną (ładna okorowana gałązka będzie jej dodatkowym atutem) albo organizer.
  • Prosty abażur, dodatkowo ozdobiony koralikami czy piórkami.
  • Ozdobny stołu, np. bieżnik podkładki pod talerze czy kubki.
  • Poniżej kilka propozycji od Klaudii – galeria zdjęć dla inspiracji.

Wnętrza w stylu scandi boho są supermodne! Jak je bezbłędnie zaaranżować? Masz mnóstwo możliwości! Zainspiruj się – zobacz 61 zdjęć wnętrz w stylu scandi boho!

Zaplątana w sznurki – rozwój pasji i pracowni

Klaudia bardzo rozwinęła swoje umiejętności, poszukuje też nowych form wyrazu, ale wszystko kręci się nadal wokół makramy, sznurków, tkanin. Jej najnowsze prace można zobaczyć na IG: @zaplatanawsznurki.