Dekoracje z materiału, które uszyjesz sama. Kobiece inspiracje na ozdoby wnętrz

2015-09-24 18:03

Dekoracje z materiału to pomysł na hobby i ozdobę wnętrza. Jeśli lubisz szyć, robić na drutach, czy wyszywać warto swoje umiejętności wykorzystać do dekorowania domu, czy szycia lub dziergania zabawek z materiału lub włóczki dla dzieci. Dekoracje z materialu wykonane własnoręcznie to także znakomity pomysł na uroczy prezent.

Dekoracje z materiału wprawdzą do wnętrza ciepło i nastrój. Szycie, czy robienie na drutach obecnie stało się znowu modne. Przyjemne hobby, które pozwoli stworzyć czarujące i niepowtarzalne dekoracje do domu. Nici, koronki, piękne tkaniny, kolorowe włóczki to świat robótek ręcznych. Dekoracje z materiału są kobiece, romantyczne, pełne wdzięku. Są też sposobme na szycie przyjaznych szmacianych zabawek dla dzieci. Rękodzieło i zamiłowanie do dekoracji wnętrz często idą w parze. Są odskocznią od pracy zawodowej lub wręcz przeciwnie dla wielu kobiet pomysłem na własny biznes. Szycie to także możliwość dorobienia do etatu, a dekorowanie wnętrz ozdobami z materiału wykonanymi samodzielnie sprawia dużo frajdy i satysfakcji.

Dekoracje z materiału: pomysł na niepowtarzalne wnętrza

Ogromny wybór kolorowych tkanin, guziczków, kokardek, czy innych dodatków daje nieograniczone możliwości! Potrzebna jest tylko wyobraźnia i pomysły na uszyte z ich wykorzystaniem tekstylia. Dekoracje do domu z materiału czy włóczki, a także popularnego filcu mogą mieć różne formy, mogą być to poduszki, narzuty i siedziska, kołderki, litery według własnego projektu, podkładki pod talerze, ocieplacze na czajniczki czy jajka, maskotki, pojemniczki do przechowywania, kosze. Jeśli uszyjemy je samodzielnie na pewno będą niepowtarzalne. Można też tworzyć oryginalną biżuterię z kolorowych tkanin, która obok dodatków do domu, sprawia dużo radości. W zależności od rodzaju użytej tkaniny i dodatków można wyczarować ozdoby z materiału na każdą okazję! Przykładowo napisy z kolorowych literek to bardzo modna dekoracja, możesz zrobić z nich napis dekorujący ścianę w pokoju dziecięcym, lub uszyć pojedyńcze litery w większym formacie, które również będą ciekawym akcentem. Tworząc dekoracje z materiału nie bój się łączyć ze sobą różne desenie! Takie tekstylne ozdoby z pewnością ocieplą wnętrze domu. Małe dekoracje z materiału możesz zawiesić w dowolnym miejscu (np. na klamce), duże świetnie sprawdzą się np. jako poduszka.