Dekoracje wnętrz: dodatki w stylu pop-art

2014-09-24 16:32 Sonia Łukomska

Pop-art we wnętrzach? Tak! Dekoracje wnętrz w stylu pop-art to prosty i efektowny sposób na ożywienie każdej aranżacji. Bez względu na to, czy twoje mieszkanie utrzymane jest w minimalistycznym stylu, czy urządzone w sposób nowoczesny, a nawet klasyczny, popartowe dodatki dekoracyjne pomogą ci przełamać aranżacyjną nudę i nadać danemu pomieszczeniu awangardowego charakteru. Oto galeria wnętrz z ozdobami w stylu pop-art.

Ze względu na swoją barwność, nonszalancję artystyczną i masowy charakter, styl pop-art może kojarzyć się z kiczem, mimo to jego popularność nie słabnie. Jego niewymuszony charakter i prostota form sprawiają, że trafia on do większości odbiorców i idealnie nadaje się do dekoracji wnętrz.

Dodatki w stylu pop-art: wzory i kolory

Pop-art to przede wszystkim mocne kolory (intensywny niebieski, czerwienie, pomarańcz, róż, soczysta zieleń i żółć), geometryczne wzory, grafiki rodem z komiksów i tworzywa sztuczne. Dodatki dekoracyjne w tym stylu idealnie sprawdzają się w roli elementów podkreślających dany fragment wnętrza – przyciągają wzrok, przełamują monotonię minimalistycznych lub konserwatywnych aranżacji, dodają wnętrzom optymizmu i artystycznego zacięcia. Mogą to być plakaty, obrazy, poduszki dekoracyjne, naczynia lub tapety z popartowymi grafikami (Andy Warhol i Roy Lichtenstein to sztandarowi twórcy stylu pop-art, ale równie dobrze możesz postawić na grafiki nieznanych artystów) albo geometrycznymi wzorami, plastikowe lampy w nietypowym kształcie, fantazyjne zasłony zrobione z rzędów kółeczek czy telefon w kształcie ust. Trzeba jednak uważać z ich ilością, ponieważ nadmiar tego typu dekoracji wnętrz może wprowadzić do aranżacji chaos. Jedna lub dwie popartowe ozdoby w zupełności wystarczą. Jeśli pragniesz stworzyć całościową aranżację (danego wnętrza lub całego mieszkania) w tym stylu, zadbaj o to, by użyte w niej wzory i kolory były spójne i nie gryzły się ze sobą. Dodatki w stylu pop-art warto zestawiać z gładkimi, jednokolorowymi ścianami, najlepiej w stonowanych barwach, i podłogami.