Dekoracje wielkanocne w modnym stylu skandynawskim w kolorach neutralnych

2016-04-06 13:54 Monika Czerwińska-Konarska

Jak wyglądają dekoracje wielkanocne w stylu skandynawskim? Czy są tak kolorowe jak te tradycyjne? Nie, dekoracje wielkanocne w stylu skandynawskim są raczej naturalne w kolorach neutralnych. Wybraliśmy kilka inspiracji jak udekorować dom na Wielkanoc w stylu skandynawskim!

Zawsze przed Wielkanocą zadajemy sobie pytanie, jak udekorować dom na Wielkanoc? Jakie dekoracje wielkanocne są teraz modne i czy kolorystycznie powinny pasować do aranżacji wnętrz naszego mieszkania? Czy wyjmować ulubione dekoracje z lat poprzednich czy kupić albo zrobić nowe? Jeśli podoba nam się styl skandynawski może w tym roku wybrać właśnie takie dekoracje. A dekoracje w stylu skandynawskim są na tyle uniwersalne i w kolorach neutralnych, że dopasują się do każdego wnętrza.  

Dekoracje wielkanocne w modnym stylu skandynawskim

Styl skandynawski to przede wszystkim kolory neutralne. A kolory neutralne mają to do siebie, że pasują do każdego wystroju wnętrza. I tego minimalistycznego i klasycznego i w stylu eko. Dekorując dom na Wielkanoc w stylu skandynawskim wykorzystajmy niebarwione wydmuszki. Skorupki sa przecież w naturalnych kolorach neutralnych. Jeśli dołożymy do nich naturalne brązowe – beżowe piórka, gałązki wierzby powstanie niedroga, zrobiona samodzielnie w domu dekoracja wielkanocna w stylu skandynawskim. Możemy tez kupić ozdoby w kształcie jajek zrobione z materiałów naturalnych : ceramiki, wikliny, sznurka lub papieru. Takie dekoracje też są zazwyczaj w kolorze, kremowym, beżowym i brązowym czyli właśnie w kolorach neutralnych.

 

Delikatne dekoracje wielkanocne z zielonych roślin

W stylu skandynawskim bardzo modne są delikatne dekoracje z  zielonych roślin. Mogą to być gałęzie drzew i krzewów rozkwitających o tej porze roku, mogą to też być zielone gałązki paprotki i inne zielone dodatki dekoracyjne do bukietów. Wystarczy włożyć jedną gałąź z zielonymi liśćmi do modnej butli albo gąsiora z grubego szkła i naturalna dekoracja w stylu skandynawskim będzie gotowa. Innym pomysłem jest włożenie eterycznej gałązki asparagusa do małej butelki lub pękatego, przezroczystego wazonika. Oryginalnie wyglądają takie delikatne zielone dekoracje ustawione luźno – nie w minimalistycznym rytmie, obok siebie na komodzie, stoliku kawowym albo konsoli.

Czytaj też: nowoczesne dekoracje z kwiatów