Dekoracje wielkanocne w delikatnych odcieniach koloru różowego

2016-04-06 9:49 Monika Czerwińska-Konarska

Kolor różowy jest chętnie wykorzystywany do dekoracji wielkanocnych. I nic dziwnego. Kolor różowy jest kolorem wyjątkowo wdzięcznym i ładnie łączącym się z wieloma innymi kolorami. A więc Wielkanoc w modnym kolorze Rose Quartz?

Kolor różowy jest wyjątkowo wdzięcznym kolorem. Sprawdza się nie tylko podczas imprez urodzinowych małych dziewczynek ale też podczas świąt wielkanocnych. Delikatny kolor różowy niewątpliwie kojarzy się z wiosną i budzącą się do życia przyrodą. Zwłaszcza w połączeniu z kolorem zielonym i żółtym.

Wielkanocne pisanki i dodatki dekoracyjne w kolorze różowym

Dodatki dekoracyjne w kolorze różowym  sprawdzają się podczas wielu okazji. Jedną z nich  jest Wielkanoc. Wtedy dzień jest znacznie dłuższy, spotykamy się z rodziną na uroczystym śniadaniu i obiedzie, zależy więc nam na ładnej i jasnej dekoracji stołu. Podczas Wielkanocy rzadko używamy świec, do dekoracji stołu wybieramy raczej świeże kwiaty. Kolor różowy sprawdzi się w dekoracjach wielkanocnych w rożnych stylach. W stylu nowoczesnym, skandynawskim i romantycznym.

Czytaj też: różowe inspiracje do wnętrz

Kolor różowy może pojawić się na obrusach, bieżnikach, serwetkach albo zastawie stołowej. Różowe mogą być pisanki, piórka i świeże tulipany. Możemy także zmienić poszewki poduszek dekoracyjnych na różowe. Możemy także bawić siwe wzorami. Mała różowa krata pojawi się na bieżniku na stole , a duża identyczna na zasłonach. Czemu nie? Tak długo czekamy na wiosnę, że warto chociaż na chwilę zaszaleć z różowymi dekoracjami.

Z jakimi kolorami łączymy różowe dekoracje wielkanocne?

Kolor różowy jest kolorem wyjątkowo uniwersalnym. W zależności od ko ordynatów tworzy połączenia wyrafinowane lub dziewczęce. Kolor różowy elegancko wygląda w połączeniu z neutralnymi beżami i szarościami, świeżo z kolorem białym. Typowo wielkanocne wcielenie koloru różowego pojawia się natomiast w połączeniu z kolorem zielonym i żółtym.

Zobacz też: dekoracja stołu: stylowa czy kolorowa?