Dekoracje świąteczne: wybieramy zastawę na stół wigilijny. INSPIRACJE

2020-12-18 10:18

Zastawa stołowa jest jednym z elementów dekoracji świątecznych. Nowoczesna zastawa stołowa jest biała, minimalistyczna bez kolorowych dodatków. Zastawa stołowa w stylu klasycznym natomiast  często jest zdobiona charakterystycznymi dla Bożego Narodzenia motywami i kolorami.

Spis treści

  1. Dekoracje świąteczne: nowoczesna biała zastawa stołowa
  2. Więcej: dekoracja stołu na Wigilię
  3. Dekoracje świąteczne: klasyczna biała zastawa stołowa
  4. ZOBACZ: Świąteczne nakrycie stołu >>>

Dekoracje świąteczne: nowoczesna biała zastawa stołowa

Dekoracja stołu wigilijnego wymaga szczególnej zastawy. Powinna być elegancka i wyjątkowa. Podczas kolacji wigilijnej korzystamy zazwyczaj z białej zastawy. A tej spośród wzorów w stylu nowoczesnym mamy mnóstwo do wyboru. Najczęściej nowoczesna zastawa stołowa ma kształty geometryczne: jest kwadratowa lub prostokątna. Zazwyczaj pozbawiona jest kolorowych dekoracji. Taka zastawa stołowa pięknie prezentuje się w zestawieniu monochromatycznym na białym obrusie z białymi, szklanymi lub srebrnymi dodatkami. Czasem mamy jednak ochotę przełamać biel. Srebrne lub złote talerze bazowe lub serwetki dodadzą blasku nowoczesnej aranżacji stołu wigilijnego.

Więcej: dekoracja stołu na Wigilię

Ozdoby choinkowe w stylu boho. Chwosty i girlandy z drewnianych korali. DIY

Dekoracja stołu wigilijnego jest jednym z najważniejszych elementów dekoracji świątecznych. Boże Narodzenie jest świętem wyjątkowo rodzinnym. Zależy nam więc na jak najładniejszej dekoracji i atmosferze podczas kolacji. Odświętne nakrycie stołu i ładne dekoracje świąteczne stołu wigilijnego na pewno sprawią, że goście poczują się odświętnie i mile widziani. Wszystko jedno czy będzie to nowoczesna dekoracja świąteczna czy tradycyjna. Jedna i druga powinna być przemyślana. Pamiętajmy także żeby dekoracja stołu nie przyćmiła potraw i nie przeszkadzała podczas nakładania i jedzenia.

Dekoracje świąteczne: klasyczna biała zastawa stołowa

Dekoracja stołu wigilijnego jest zazwyczaj bardzo uroczysta. Zastawa stołowa w stylu klasycznym daje nam najwięcej możliwości aranżacyjnych. Klasyka to okrągłe talerze całe białe, gładkie lub z wytłaczanym wzorem. Biała, klasyczna zastawa stołowa może być także dekorowana złotem, srebrem. Mniej oficjalna zastawa stołowa na Boże Narodzenie jest czasem dekorowana charakterystycznymi motywami w kolorach czerwonym lub zielonym. Jeśli podczas Wigilii będą przy stole małe dzieci z pewnością wzbudzą zainteresowanie talerze z motywem choinki, gwiazdek i mikołajowym.

ZOBACZ: Świąteczne nakrycie stołu >>>