Dekoracje ścian: wybieramy tapety z kolorowymi motywami zwierzęcymi i wzorami kwiatowymi!

2015-06-24 14:19 Monika Czerwińska-Konarska

Tapety z wzorami kwiatowymi czy z motywami zwierzęcymi? Które wzory na tapetach sprawdzą się w aranżacji sypialni, a które w przedpokoju? Wybraliśmy kilka tapet z inspirującymi wzorami do aranżacji pokoju dziennego, sypialni i przedpokoju.

Szukacie inspiracji do szybkiej metamorfozy salonu lub sypialni? Znudziła was ściana w przedpokoju? Nie ma czasu ani ochoty na uciążliwy remont? Jeśli tylko ściany w waszym mieszkaniu są równe, nie potrzebują wygładzania, tapety będą  idealnym pomysłem na szybką i niekłopotliwą metamorfozę. I te z wzorami kwiatowymi i te z motywami zwierzęcymi. Jest też całe mnóstwo tapet z wzorami klasycznymi.  

Aranżacja ścian salonu: z porożem czy pawim okiem?

W pokoju dziennym zazwyczaj przebywamy najdłużej. Na co dzień sami lub w towarzystwie domowników. Ale salon to też miejsce spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Dlatego wybierając tapetę do salonu lepiej nie kierować się impulsem. Zastanówmy się czy szalone kolory lub agresywny wzór szybko się nie znudzi i czy będzie pasował do każdej okazji. Czy motyw zwierzęcy lub wiejskie kwiaty nie będą „kłóciły się” ze świąteczną choinką? Dlatego do aranżacji salonu proponujemy tapety z wzorami oryginalnymi ale subtelnymi. Czasem trzeba przyjrzeć się całkiem z bliska by dostrzec subtelne detale wzoru kwiatowego lub motywów zwierzęcych. Motyw poroża na srebrnym tle, delikatne pawie lub śliczne ptaszki na pewno wpiszą się w aranżację salonu na co dzień i podczas świąt.

Dekoracja ścian w sypialni: delikatne motyle, ważki czy sowy?

W sypialni sprawdzą się tapety z motywami zwierzęcymi. Ale też raczej subtelnymi i delikatnymi. Tak by egzotyczne zwierzęta nie atakowały nas tuż przed snem ani zaraz po obudzeniu. Aranżacja sypialni ma tworzyć strefę komfortu. Dlatego wybierajmy tapety z wzorami  z delikatnymi ważkami albo motylami, czyli z czymś co kojarzy się z kolorową i pachnącą letnią łąką albo dalekimi podróżami. Bardzo modny jest też motyw sowy. W zależności od kolorystyki wzoru na tapecie ten sam wzór będzie pasował do sypialni rodziców, nastoletniej dziewczynki albo małego dziecka.

Ściany w przedpokoju: wielkie uderzenie koloru czy zaskakujący motyw?

Do szybkiej metamorfozy ścian w przedpokoju możemy wykorzystać tapety z wzorami kwiatowymi w szalonych kolorach, albo z wzorami zwierzęcymi przeskalowanej wielkości. Przedpokój jest dobrym miejscem do stosowania takich wzorów, ponieważ przebywamy tam bardzo krótko i zazwyczaj nie robimy tam sezonowych dekoracji. Dlatego różowe albo pomarańczowe flamingi będą miłym zaskoczeniem dla odwiedzających nas gości i pretekstem do krótkiej rozmowy. Podobnie rzecz się ma  z wzorami kwiatowymi przeskalowanej wielkości  w bajecznej kolorystyce. Wzory takie także sprawdzą się też w miejscach użyteczności, na przykład w poczekalniach czy recepcjach.