Dekoracja wnętrz kwiatami. Pomysły na dekoracje kwiatowe wnętrz

2013-09-17 16:50 Bożena Kowalewska

Kwiatowe dekoracje wnętrz to miły, tani i efektowny sposób na ciekawy wystrój. Namawiamy was, by dekoracje kwiatowe wykonać samodzielnie. Nie trzeba być florystą, wystarczy dobry pomysł i ciekawe naczynie, by stworzyć świetne kompozycje kwiatowe. W galerii zdjęć - zgromadziliśmy podpowiedzi na dekoracje wnętrz kwiatami.

Dekoracje wnętrz kwiatami są niezastąpione do tworzenia ładnego i przytulnego wystroju mieszkania. Poza tym nie trzeba kupowac bukietów, by tworzyć kwiatowe dekoracje wnętrz. Czy zdarzyło się wam w sobotni ranek wrócić z targu z naręczem rozmaitych kwiatów, które potem układałyście w wazonach i słoikach tworząc kwiatowe dekoracje wnętrz. Albo przynieść z lasu gałązki i trawy? Kwiaty to jeden z najcudowniejszych sposobów na dekoracje wnętrz. Układanie bukietów, tworzenie kompozycji kwiatowych, patrzenie na rozwijające się pąki, opadanie płatków… Co prawda, to nastraja nieco filozoficznie, myślimy wtedy o przemijaniu czasu i urody, ulotności piękna, ale nie rozczulajmy się nadmiernie. Lepiej pomyślmy, jak urozmaicić nasze dekoracje wnętrz kwiatami. Oczywiście najbardziej efektowne do dekoracji wnętrz są okazałe bukiety, jednak nawet miniaturowe kompozycje kwiatowe zrobią swoje. Warto je multiplikować, np. stół ozdobić wieloma kieliszkami, a w każdy włożyć po jednym kwiatku. Własnoręcznie zrobione bukiety to proste sposoby na udekorowanie domu. Tworząc kwiatowe dekoracje, warto znaleźć punkt wyjścia, bazę łączącą kompozycję. I nie muszą to być kwiaty, np. świece stanowią dobry początek florystycznych kreacji.

Kwiatowe dekoracje wnętrz: kilka podpowiedzi

Lubisz kwiaty w dekoracji wnętrz? Radzimy, jak uzyskać bajkowy efekt. Do szklanej salaterki nalej wody, na powierzchni połóż kwiaty bez łodyżek. Mogą to być róże, niewielkie dalie, nasturcje. Między kwiatami umieść kilka zapalonych tea lightów. Będą utrzymywały się na powierzchni, oświetlajac kwiaty i stół. Wystaw te kwiatowe dekoracje o zmierzchu, twoi goście zamilkną z wrażenia. Dekorując stół kwiatami przestrzegaj tej zasadY - stawiając wazon z kwiatami na stole, pamiętaj, żeby był niski. Kompozycja kwiatowa nie może zasłaniać twarzy osób siedzących naprzeciw siebie. Ponadto tworząc kwiatowe dekoracje wnętrz warto uruchomić wyobraźnię.  Każde naczynie może być wazonem - zarówno wiadro, flakon od perfum, jak i słoik po dżemie. Jesienią malowniczną dekoracją wnętrz będą kolorowe liście, kasztany, czy ozdobne dynie. Takie kompozycje można ustawiać na parapecie, stole, czy komodzie. Jeśli sama chcesz tworzyć kwiatowe kompozycje warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów, np. przyda się gąbka florystyczna, rafia, drucik, flakoniki i menzurki.

kwiatowe dekoracje wnętrz
Autor: Konrad Kalbarczyk Miła konwersacja, dobre jedzenie… takie eleganckie przyjęcia i spotkania w gronie bliskich osób mogłyby trwać w nieskończoność. Zwłaszcza że stół zdobią niezwykłe kwiaty - białe piwonie przypominające spódniczki baletnic, a między nimi płatki hortensji à la motyle. Marta Gessler układa rośliny jak apetyczne danie, w pokaźnej misie o średnicy 50 cm. Proponuje również kreację wieczorową, czyli rozłożystą kwietną wyspę, której kształty wyznaczają małe okrągłe świeczki. Blask płomieni podkreśla faktury płatków, tworzy delikatne światłocienie. Kompozycje utrzymane są w bieli – uroczystej, ale też nienachalnej, pasującej do zastawy w każdym stylu. Aby rośliny jak najdłużej zachowały świeżość, Marta proponuje umieścić je w nasączonych wodą gąbkach florystycznych lub specjalnych minitutkach (www.warsztatwoni.com).