Dekoracja świątecznego stołu: obrus i serwetki w kolorze białym na Boże Narodzenie

2016-12-13 16:11 Monika Czerwińska-Konarska

Dekoracja stołu na Wigilię Bożego Narodzenia stanowi oprawę dla pracochłonnych potraw. Obrus wigilijny zwyczajowo jest w kolorze białym. Dekoracja stołu na świąteczny obiad może być już bardziej kolorowa, ale cały czas powinna być wyjątkowa i elegancka. Zobaczcie zdjęcia z aranżacją wigilijnego stołu.

Dekoracja stołu na Boże Narodzenie jest ukoronowaniem świątecznych przygotowań i wysiłków. Staranna aranżacja wigilijnego stołu jest wyjątkową oprawą potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję. Właściwie świąteczna dekoracja stołu jest równie ważna, jak same potrawy. Dlatego warto wcześniej zastanowić się nad dekoracją stołu, sprawdzić czy mamy wszystkie potrzebne elementy, może coś trzeba uzupełnić albo dokupić?

Czytaj też: dekoracja świątecznego stołu w trzech stylach: eleganckim, nowoczesnym i hygge

Wigilijny stół warto nakryć poprzedniego dnia wieczorem, tak by tuż przed przyjściem gości skupić się na potrawach, na ich wykończeniu i nałożeniu. Wtedy stół na Wigilię Bożego Narodzenia lub świąteczny obiad będzie piękny, goście zachwyceni, a my unikniemy niepotrzebnego zamieszania.

Dekoracja stołu wigilijnego

Wigilia Bożego Narodzenia to święto wyjątkowe. Dekoracja stołu zasługuje wtedy na wyjątkową oprawę. By tradycji stało się zadość obrus powinien być w kolorze białym, nieskazitelny i wyprasowany. Przy każdym nakryciu powinny umieśćmy serwetki, które położymy na kolanach. Najlepiej jeśli serwetki też będą z tkaniny – są bardziej eleganckie.  Ale ładne papierowe też będą w porządku. Jeśli pozostała świąteczna dekoracja stołu czyli stroik, lampiony na świece, świeczniki są białe lub z przezroczystego szkła połóżmy na obrusie bieżnik w kontrastującej barwie, która podkreśli i wydobędzie kolor biały, dominujący na wigilijnym stole. Granat, czerwony, złoty, srebrny – to kolory, które są eleganckie i zawsze pasują do koloru białego.

Dekoracja stołu na obiad podczas Bożego Narodzenia

Świateczna dekoracja stołu do obiadu w Boże Narodzenie może być już bardziej kolorowa. Obrus i serwetki mogą być w kontrastowych do siebie kolorach. Zawsze sprawdzą się kolor czerwony i zielony – kojarzone w pierwszej kolejności z Bożym Narodzeniem. Ale idealne okażą  się też obrusy i serwetki złote, srebrne - lub z motywami w tych kolorach – granatowe, szare czy beżowe. Warto jednak na Boże Narodzenie dobrać obrus i serwetki tak, by dekoracja stołu różniła się od tej w ciągu roku.