Dekoracja stołu na Wielkanoc: żółte ożywienie

2014-04-14 15:53

Ja przystroić stół wielkanocny? Z Wielkanocą zazwyczaj kojarzą się nam dwa kolory: żółty oraz zielony. Dokładnie taka sama kolorystyka przeważa także w dekoracjach wielkonacnego stołu. Tym razem prezentujemy nakrycie stołu, w którym dominuje nasycony kolor żółty. Zobacz jak prezentuje się on na tle czystej bieli!

Jednym z kolorów dominujących w wielkanocnych dekoracjach jest żółty. Symbolizuje on radość, młodość i szczęście. W dekoracji wielkanocnego stołu idealnym tłem dla soczystej żółci będzie kolor biały. Jeśli w nakryciu stołu zdecydujemy się na żywe i jaskrawe barwy, pamiętajmy o kolorystycznym wyważeniu. Zobacz w jaki sposób można stworzyć spójną i niezwykle słoneczną dekorację stołu na Wielkanoc.

Żółta dekoracja stołu na Wielkanoc

Decydując się na żółte elementy w dekoracji wielkanocnego stołu, warto pamiętać o wyważeniu kolorystycznym. Barwność dodatków dobrze jest zneutralizować poprzez biały obrus, który sprawdzi się w każdej stylistyce. Ciekawy efekt uzyskamy dzięki wprowadzeniu do takiej aranżacji białego bieżnika z żółtym nadrukiem. Jeśli zdecydujemy się na słoneczną dekorację wielkanocnego stołu, zastawa w ostrym kolorze może przytłoczyć nieco inne akcenty i przynieść efekt odwrotny do oczekiwanego. Dlatego, w tym przypadku warto postawić się na prostą, klasyczną zastawę. Dla urozmaicenia, talerze możesz przełożyć dekoracyjną serwetką, wprowadzając w ten sposób przewodni kolor do aranżacji. Sztućce wystarczy owinąć papierową serwetką z kolorowym akcentem. Pamiętaj, że świetną dekoracją świątecznego stołu będą świeże kwiaty. Celem przełamania konsekwencji w kolorystyce nakrycia, możesz wybrać pojedynczy element zastawy w innym kolorze, niż kolor przewodni. Pośród żółto-białej dekoracji pięknie zaprezentują się kieliszki z ciemnego szkła.