Dekoracja stołu: efektowna aranżacja stołu na wieczór panieński

2014-09-09 16:32 Sonia Łukomska

Jeśli szykujesz wykwintną kolację na wieczór panieński i nie wiesz jak udekorować stół, sprawdź naszą propozycję aranżacji stołu w stylu glamour! Mimo że lato powoli chyli się ku końcowi, sezon ślubny wciąż trwa! Niejedną z nas czeka jeszcze w tym roku udział w wieczorze panieńskim lub organizacja takiego wydarzenia. Oto pomysł na eleganckie nakrycie stołu.

Dla przyszłej panny młodej, wieczór panieński to (w symbolicznym znaczeniu oczywiście!) ostatni wieczór na niczym nieskrępowaną, szampańską zabawę, dlatego warto sprawić, by poczuła się jak prawdziwa gwiazda. Pełna blasku i przepychu dekoracja stołu w stylu glamour ci w tym pomoże. Oto nasza propozycja efektownego nakrycia stołu na wieczór panieński.

Aranżacja stołu na wieczór panieński: fiolet, złoto, blask!

Styl glamour w aranżacji to przede wszystkim blask, przepych, kolory symbolizujące bogactwo i wysublimowane kształty. Podczas dekorowania stołu w tym stylu, w pierwszej kolejności zadbano o odpowiednią kolorystykę. Na lampy sąsiadujące ze stołem nałożony został filtr, który sprawił, że światło w pomieszczeniu nabrało fioletowego odcienia. Dzięki temu aranżacja stołu na wieczór panieński od razu nabrała splendoru i wysmakowania. Kolorowe filtry możesz kupić w sklepach z akcesoriami fotograficznymi lub zastąpić na przykład papierem w danym kolorze. Fiolet zestawiony został ze złotem – sztandarowym kolorem stylu glamour – które króluje na zastawie stołowej i dodatkach dekoracyjnych. Nakrycie stołu - wypolerowane na wysoki połysk szklane kieliszki, karafki i wazony spełniają zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną. Złote zdobienia i wykwintne kształty tych naczyń rozświetlają pomieszczenie i podkreślają ekskluzywny charakter aranżacji stołu. Białe talerze ze złoconymi brzegami są pełne przepychu, ale nie kiczowate. Wręcz przeciwnie – prezentują się niezwykle elegancko. W dekoracji stołu w stylu glamour nie mogło też zabraknąć świec budujących magiczną atmosferę, szampana, kryształowych ozdób i motywów roślinnych (w postaci florystycznych wzorów na świecznikach oraz płatków róż rozsypanych na stole).