Dekoracja okna: prosty sposób na odmianę wnętrza

2014-05-15 16:52 Anna Rychlewicz

Wiosna i słońce za oknem to doskonały pretekst do małych zmian w aranżacji wnętrz. Tym razem, za pomocą kilku trików odmienimy dekorację okna. Radzimy, jak za pomocą lekkich zasłon wpuścić do wnętrza trochę słońca i wprowadzić do przestrzeni odrobinę wiosennego optymizmu!

Wraz z nadejściem kolejnych pór roku warto odświeżyć nieco wnętrze swojego domu i wprowadzić do niego akcenty przywołujące na myśl pozytywne skojarzenia. Czasem wystarczy drobna zmiana aranżacji, aby całkowicie odmienić wnętrze. Tak więc... zacznijmy od okien. Jeśli okna Twojego domu nadal zdobią ciężkie zasłony będące pamiątką po zeszłorocznej zimie, to czas najwyższy zmienić dekorację okna i wpuścić do przestrzeni mnóstwo wiosennego światła. Jak to zrobić?

Dekoracja okna: jaką firanę wybrać?

Aranżacja okna ma ogromny wpływ na całą aranżację wnętrz. Każda, nawet najmniejsza zmiana, zawsze ma odświeżający wpływ na wnętrze. Wiosną, kiedy promienie słoneczne usiłują dostać się do wnętrza naszego domu, warto zapewnić im maksymalny dostęp i zawiesić w oknie delikatne zasłony z lekkich tkanin. Zrezygnujmy z ciężkich kotar, które całkowicie zasłaniają okno i blokują światłu dostęp do wnętrz. Zastąpmy je lekką firanką, która filtruje światło i kieruje je w głąb pomieszczenia Przekonamy się, że każda przestrzeń zyska wyjątkowego klimatu, jeśli wprowadzimy do jej wnętrza wiosenne słońce. Przy wyborze firan, pamiętajmy jednak, że niezbyt udanym wyborem będzie dobranie dekoracji okna w mocnych barwach, takich jak czerwień, zieleń czy fiolet. Wówczas, całą przestrzeń wypełni  kolorowa poświata, która nie w każdej aranżacji wnętrz zaprezentuje się okazale. Najbezpieczniejszym wyborem wydaje się niezwykle neutralny kolor biały. Biała firana idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Wybierając długie śnieżnobiałe firany, wprowadzimy do wnętrza mnóstwo światła, a jednocześnie nadamy mu niesamowitej lekkości. Z powodzeniem możemy wybrać firany z miękko układającego się materiały, które swobodnie opadałyby na podłogę. Dobre oświetlenie wnętrz, szczególnie światłem naturalny, jest najlepszą ozdobną wnętrza, a odpowiedni wybór firan pozwoli nam dowolnie kształtuje jego przestrzeń, odatkowo dodając mu przestronności.