Daj się obić: tapety a tkaniny

2008-10-07 2:00 Beata Majchrowska|Justyna Smolec
Daj się obić
Autor: Krzysztof Zasuwik Daj się obić

Minimalizm w odwrocie. Wykończyły go wzorzyste, kolorowe i zmysłowe tapety w koalicji z tkaninami obiciowymi. Masz ochotę świętować z nimi zwycięstwo? 

Fabryka figur

Modne są kółka, kwadraty, romby, elipsy - zarówno na tapecie, jak i na tkaninie. Z kolorów: rozmaite odmiany czerwieni, amaranty, złocistości i barwy industrialne, np. metaliczne szarości. Odrealniają pomieszczenia, nadając im z jednej strony wymiar laboratoryjny, a z drugiej scenograficzno-bajkowy.

Fabryka figur
Autor: serwisy prasowe firm

Wzorzyste, kolorowe, zmysłowe...

Giganty na łące

Kwiaty nabrały ciała, więc bez trudu można je zidentyfikować na tapetach i tkaninach. W modzie są tulipany, hiacynty i chryzantemy. Kwiecista łączka na kanapie wymaga neutralnego tła, najlepiej w kolorze, którego echo "pobrzmiewa" już na obiciu. Ta sama reguła obowiązuje w drugą stronę. Tylko wtedy nie dostaniemy oczopląsu.

Łaska pasków

Jeśli są wąskie i w intensywnych kolorach, najlepiej wytapetować nimi tylko część ściany lub połączyć z odpowiednio dobraną tapetą gładką. Jeżeli jednak decydujemy się na pokrycie całego pomieszczenia, lepiej użyjmy pasków w stonowanych kolorach: przełamanych bielach, jasnych pastelowych zieleniach czy błękitach. Tego typu tapety przeznaczone są do wnętrz stylizowanych, pełnych przepychu.

Domowe zoo

Coraz więcej jest motywów zwierzęcych: ptaki, koty, psy, fauna morska. W kolorach dominują delikatne pastele, blade róże i perłowe szarości. Chyba że na tkaninie osiedla się egzotyczne ptactwo - wtedy mamy do czynienia z eksplozją kolorów rodem z raju. Zwierzyna na tkaninach odzwierciedlona jest bardzo realistycznie.