Nowoczesne kompozycje kwiatowe do salonu. Dom cały w kwiatach - inspiracje

2024-02-14 9:59

W codziennym zabieganiu nie masz czasu przemyśleć świątecznych dekoracji do domu? Mamy na to sposób! Zainspiruj się najpiękniejszymi (i najprostszymi) dekoracjami kwiatowymi do domu. Oto nowoczesne kompozycje kwiatowe do salonu.

Spis treści

  1. Kompozycje kwiatowe
  2. Nowoczesne kompozycje kwiatowe
  3. Kompozycje z roślin cebulowych
  4. Piękne kompozycje kwiatowe. Zdjęcia
  5. Jak przedłużyć żywotność kwiatów w wazonie? Domowe sposoby na kwiaty w wazonie - porady, piękne bukiety

Kwiaty w sposób chyba najsubtelniejszy, a jednocześnie najbardziej dekoracyjny uatrakcyjniają wnętrza naszych domów na wiosnę i na święta! Jak atrakcyjnie eksponować kwiaty cięte, aby nasze mieszkanie nabrało odświętnego charakteru i oddechu po długiej zimie? Zainspiruj się naszymi propozycjami!

Kompozycje kwiatowe

Kto powiedział, że wszystko w życiu musi być do pary? Nie musi! Również i w kwietnych dekoracjach patchworkowe zasady są jak najbardziej très chic! Zestaw ze sobą różnej wielkości szklanki i flakony z przeziernego szkła i dopasuj do nich pojedyncze egzemplarze różnych gatunków wiosennych kwiatów. Ustaw taką kompozycję w widocznym i świetlistym miejscu (na parapecie, posrebrzanej tacy na kredensie) i delektuj się pięknymi pryzmatami światła przebijającego się przez szkło i wodę.

Podobny efekt dadzą zawieszone na kolorowych tasiemkach z materiału różnokształtne, przezroczyste naczynia laboratoryjne. Wypełnione delikatnie wodą i uzupełnione pojedynczym kwiatem, niczym bańki mydlane zdobić będą okno bez zbędnych wtedy firanek. Subtelne refleksy świetlne na ścianach i kwietna dekoracja w oknie to prawdziwie magiczna dekoracja świąteczna!

Nowoczesne kompozycje kwiatowe

Ciekawymi pomysłami są aranżacje "zupełnie nie oczywiste", jak na przykład kompozycja pojedynczo lub najwyżej potrójnie umieszczonych kwiatków w naczyniu ukrytym w ... kłębku wełny. Kilka takich wełnianych wazonów zestawionych w ramach jednej skrzynki bądź tacy z wysokim rantem, przyda prawdziwie oryginalnego looku naszemu wnętrzu.

Kompozycje z roślin cebulowych

Rośliny cebulowe, takie jak hiacynty, żonkile czy tulipany, bardzo pięknie i efektownie rozwijają się w przezroczystych naczyniach, wyposażone jedynie w adekwatną ilość wody niezbędnej dla prawidłowego ich rozwoju. Kompilację kilku takich cebulek umieszczoną w jednym np. słoiku, po rozkwicie kwiatków umiejscowić możemy w widocznym miejscu (na stole, parapecie lub na półce z książkami), lub zawiesić na gwoździu, pod obrazem lub przy drzwiach jako lewitujący wazon z kwieciem. Pamiętać przy tym należy, że równie naturalne jak same kwiaty powinny być i akcesoria, które wokół nich występują (naturalny sznurek do zawieszenia, bądź materiałowa wstążka dla dekoracji).

Piękne kompozycje kwiatowe. Zdjęcia

Jak przedłużyć żywotność kwiatów w wazonie? Domowe sposoby na kwiaty w wazonie - porady, piękne bukiety

DIY: Ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i sprawdzony sposób na relaks
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany