Choinka w stylu nowojorskim. Wybieramy bombki i dodatki [WIDEO]

2015-12-11 18:49 Monika Czerwińska-Konarska

Choinka jest symbolem świąt Bożego Narodzenia. Zazwyczaj nie jest nam obojętne jak wygląda nasze drzewko. Pieczołowicie gromadzimy przez wiele lat bombki, co roku dokupując kilka nowych. Choinka w stylu nowojorskim należy do stylowych, eleganckich z nutką nonszalancji. Tak jak Upper East Side na Manhattanie.

Jak wygląda choinka w stylu nowojorskim? Przede wszystkim jest elegancka. Wszystko jest ważne. Baza i detale. Tak jak ubranie stylowego, szanującego się mieszkańca Manhattanu. Nie znajdziemy tu nic co by wprowadzało niepotrzebny dysonans. Przygotowaliśmy krótki przewodnik, które  bombki i dodatki dekoracyjne będą pasowały do stylowej choinki w stylu nowojorskim!

Jak ubrać choinkę w stylu nowojorskim?

Styl nowojorski charakteryzuje się elegancją i symetrią. Wszystko co nowojorskie skrzy się delikatnym blaskiem. Zupełnie jakbyśmy patrzyli z góry na oświetlone miasto mroźną nocą. Taka jest też choinka w stylu nowojorskim. Ozdoby są wysmakowane, powtarzalne, rozmieszczone na drzewku równomiernie. Choinka w stylu nowojorskim zazwyczaj jest stonowana kolorystycznie, jeśli mieszamy kolory to raczej są to kolory neutralne i pastelowe. Inną cechą charakterystyczną dla choinki w stylu nowojorskim jest duża ilość bombek. Przede wszystkim szklanych. Srebrnych, złotych, białych, czasem przezroczystych. Nie znajdziemy tu plastiku ani drewna. Żeby wyeksponować najpiękniejsze i najcenniejsze bombki użyjmy tak zwanych bombek bazowych stanowiących tło.

Czytaj też: aranżacja wnętrz w stylu nowojorskim

Wybieramy bombki do choinki w stylu nowojorskim

Choinka w stylu nowojorskim to propozycja drzewka eleganckiego z nutką nonszalancji. Eklektyczna elegancja ozdób przejawia się w srebrzystym blasku ozdób i dodatków. Znajdziemy tu więc metaliczne, przeskalowanej wielkości bombki w kształcie szyszek, sopli i żołędzi, satynowane bombki inspirowane orientem, misternie inkrustowane bombki jak rosyjskie puzderka. Nie może zabraknąć migoczących diamentowym blaskiem śnieżynek. Klasyczne okrągłe lub owalne, białe, czasem delikatnie opalizujące bombki budują tło dla wyjątkowych cacek.

Zobacz: wybieramy bombki choinkowe

Choinka w stylu nowojorskim to także mnóstwo drobnych światełek

Ubierając choinkę w stylu nowojorskim nie możemy zapomnieć o lampkach choinkowych. Zazwyczaj są to małe białe lampki w wielkiej  ilości. To ich światło  pozwalają błyszczeć pięknym srebrnym bombkom i skrzyć się diamentowym śnieżynkom.