Choinka inna niż wszystkie: motyw choinki w dekoracjach świątecznych!

2015-11-24 20:57 Agnieszka Zawadzka

Choinka jako motyw w dekoracjach świątecznych przybiera w tym roku najróżniejsze formy! Chonki drewniane, papierowe, origami, jako motywy bombek, ceramiki czy nawet w formie... lampki! Zobaczcie najciekawsze dekoracje świąteczne inspirowane motywem choinki!

Choinka jako motyw dekoracyjny, to coraz popularniejszy substytut żywej choinki lub doskonałe uzupełnienie świątecznych dekoracji. Choinki z szyszek, choinki papierowe, drewniane czy w formie lampionów subtelnie wprowadzają aurę i magię świąt. Jak aranżaować wnętrze sztucznymi choinkami, które z uwagi na oryginalny materiał lub sposób wykonania, tworzą niecodzienną dekorację świąteczną w naszych wnętrzach? Czy motyw choinki na porcelanie, bombkach czy dekoracji na okno może zastąpić prawdziwą choinkę?

Czytaj też: Choinka w różnych stylach >>>

Motyw choinki: Święta w miniaturze

Nie każdy może sobie pozwolić na prawdziwą choinkę, nawet tę najmniejszą. Częste przeprowadzki, niewielkie gabaryty mieszkania czy współczesny nomadyzm nie sprzyjają uwzględnianiu choinki jako elementu świątecznego wystroju wnętrza. Dlatego motyw choinki przemycony na świątecznej zastawie bądź w formie klimatycznego oświetlenia nocnej lampki może urokliwie nadrobić świąteczny klimat, bez konieczności posiadania prawdziwego drzewka. Motywy choinki w dekoracjach na okno i parapet - z drewna, papieru czy miedzi - wpisują się w aktualnie trwający trend na dekoracje ekologiczne. Lekko surowe, celowo niedokończone, z materiałów recyklingowych bądź w kształcie jedynie umownie zarysowanym. Motywy choinkowe w oszczędnej formie, epatujące bardziej materiałem z którego są wykonane (tudzież funkcją - jak w przypadku lampek) to szalenie modny gadżet na Boże Narodzenie 2015! Obejrzyj naszą galerię najmodniejszych choinek tej zimy!

Czytaj też: Ozdoby choinkowe INSPIRACJE >>>

Obejrzyj WIDEO: Jak ubrać choinkę w stylu nowojorskim!