Japoński serwis czy porcelana z ćmielowa. Te ceramiczne cudeńka są jak biżuteria dla domu

2022-11-04 14:05

Piękne naczynia – warto je mieć, zbierać, przekazywać z pokolenia na pokolenie. Dekorują stół i upiększają dom, wzbogacają duszę…

Naczynia ceramiczne
Autor: Marcin Czechowicz SENTYMENTALNA KOLEKCJA Dzbanki ze śląskich manufaktur: szafirowy Tiefenfurt, seledynowy Carl Tielsch, stojący z tyłu, w kwiatki jest niesygnowany, ale sądząc po dekoracjach – także Ślązak. W głębi współczesne dzbanki z Wałbrzycha z lat 60. Wytarty ze starości niesygnowany mlecznik może być po babci. Zbierana sercem kolekcja jest wprost bezcenna…

 Może to być antyczny serwis, jedna filiżanka po dziadkach, współczesny komplet do kawy, śniadaniowy lub obiadowy… Niech będą doskonale zaprojektowane, świetnej jakości (materiały i wykonanie), ręcznie wytwarzane lub zdobione.

Albo – niech mają swoją historię, która sprawi, że staną się dla ciebie czymś więcej niż zwykłym talerzem czy dzbankiem. Używaj ich od święta, ale najlepiej też na co dzień, by każdego dnia sprawiały ci radość.

PIP STUDIO

Wśród bogatej oferty marki znajdziesz np. naczynia porcelanowe z serii Royal Yerseke w niebieskościach i bieli, z motywami ryb, krabów i homarów. Wysokiej jakości porcelana w nowoczesnym, atrakcyjnym ujęciu.

Ceramika w pięknym wydaniu
Autor: serwis prasowy marki Pip Studio

ĆMIELÓW DESIGN STUDIO

Serie Craft i System z porcelany o barwie głębokiej czerni (zdjęcie przekłamuje odcień) to przykłady naczyń dla miłośników niestandardowych rozwiązań.

Ceramika w pięknym wydaniu
Autor: S. Zimmer/serwis pracowy Ćmielów Design Studio

VILLA ITALIA

Szukasz zastawy, którą cechowałaby dyskretna elegancja? Kolekcja Roma Platin tej marki może cię zainteresować. Wypukły wzór jest jak delikatna koronka, a ręcznie malowane platynowe obwódki dodają naczyniom blasku.

Ceramika w pięknym wydaniu
Autor: serwis prasowy marki Villa Italia

JAPOŃSKI SERWIS DO HERBATY

Kupiony przypadkowo na aukcji komplet okazał się perełką! To rzadko spotykany model z cienkiej jak skorupka jajka przejrzystej porcelany z misternym ręcznym malunkiem. To dowodzi, że warto buszować w internecie i zaglądać na pchle targi.

Ceramika w pięknym wydaniu
Autor: Igor Dziedzicki

ĆMIELÓW

Porcelanowy serwis, który właśnie wchodzi do oferty marki, to ukłon w stronę tradycji. Fason Margaret stworzył w 1976 r. sam Wincenty Potacki. Dzisiaj artyści podarowali naczyniom drugie życie, by znów mogły nas zachwycać.

Ceramika w pięknym wydaniu
Autor: serwis prasowy marki Ćmielów

ZAKŁADY CERAMICZNE BOLESŁAWIEC

Jeden z największych producentów ceramiki stołowej ręcznie formowanej i zdobionej unikalną w świecie techniką stempelkową może się pochwalić setkami wzorów. Dekoracja DU-201 sprawi, że nawet piknik na polanie wyda się efektownie zaaranżowanym przyjęciem.

Ceramika w pięknym wydaniu
Autor: serwis prasowy Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec”
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE