Całe w kwiatach: wzory kwiatowe we wnętrzu

2008-10-06 2:00 Redakcja

Jeśli lubisz kwiaty, teraz możesz zapełnić nimi mieszkanie. Wzory kwiatowe wymalowane na poduszkach, narzutach i naczyniach zamienią wnętrze w kolorowy ogród, którego nie trzeba będzie pielęgnować. 

Wzory kwiatowe na tkaninach, ceramice, szkle, a nawet meblach zawsze miały swoich zwolenników, ale w tym sezonie to prawdziwy hit. W aranżacji wnętrz modne są zarówno kwiaty polne i ogródkowe – maki, chabry, malwy czy peonie. Pojawiają się one często w formie delikatnych haftów, jak i mocnych, geometrycznych wzorów kwiatowych w stylu popart na takninach obiciowych, zasłonach, obrusach, dywanach.

Dekoracje: wzory kwiatowe w aranżacji wnętrz

Roślinne dekoracje i wzory kwiatowe sprawdzą się w każdym wnętrzu niezależnie od tego, czy jest ono nowoczesne, czy klasyczne. Wystarczy dobrać wzór i kolorystykę kwiatów do stylu pomieszczenia. O tym, jak rozmaicie mogą prezentować się w mieszkaniu kwiatowe ozdoby, przekonują nasi styliści. Stworzone przez nich aranżacje raz są subtelne i pastelowe, a kiedy indziej wyraziste i pulsujące kolorami.

Komponując kwiatowe wnętrze, możemy przy odrobinie wyczucia pozwolić sobie na łączenie różnych motywów. Wzory rustykalne można łączyć z kwiatami o graficznej formie, dzięki którym wnętrze nie będzie przesadnie ukwiecone. Podstawą wzorzystego melanżu powinna być wspólna kolorystyka. Łącząc ze sobą różne motywy kwiatowe nie powinno się stosować zbyt dużej liczby wzorów i barw. Najlepiej jeśli wszystkie elementy utrzymane będą w jednej tonacji.