Boże Narodzenie. Jeszcze kilka pomysłów na dekorację stołu, domu i przed domem!

2015-12-23 16:34 Katarzyna Wilk-Żamojda

Boże Narodzenie nadchodzi wielkimi krokami. Ale może o czymś zapomnieliśmy. Okazało się, że zostały dodatki dekoracyjne.  Może jeszcze można coś przygotować na szybko. Albo nagle okazało się, że jesteście gospodarzami świątecznego przyjęcia? Mamy jeszcze kilka przepisów do wprowadzenia w życie od razu!

Boże Narodzenie to czas dekoracji i miliona światełek. Dodatków dekoracyjnych znajdziemy wszędzie tysiące. Co wybrać? Na co się zdecydować? Jak jeszcze można przystroić dom, choinkę? A może warto zadbać o wejście do domu? Zobaczcie kilka fajnych pomysłów jak można wykorzystać popularne dodatki dekoracyjne do dekoracji na Boże Narodzenie!

Boże Narodzenie: dodatki dekoracyjne przed domem

Skoro nie ma śniegu możemy my postarać się o bożonarodzeniowe dekoracje przed domem. Wystarczy w miejscu, w którym przechowujemy drewno powiesić na drzewie kilka małych sówek i dekoracja zrobiona. Albo przy skrzyni z piachem albo narzędziami ogrodowymi powiesić strojny wianek . Sanki też nie zaszkodzą. Pomarzyć zawsze można…

Boże Narodzenie: dodatki dekoracyjne w domu i na stole

Nie zapomnieliście o schodach? I tam można rozłożyć kilka bezpiecznych bombek albo rozciągnąć lampki choinkowe. Jednak przy dekorowaniu schodów trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Tutaj musimy powstrzymać wodze fantazji. Dobrze żeby było pięknie ale i bezpiecznie! Może by powiesić girlandę z dzwonków, które będą delikatnie dzwoniły zawsze gdy ktoś szedł po schodach? Może uda nam się w końcu spotkać Mikołaja???

Boże Narodzenie: minimalistyczna dekoracja świątecznego stołu

Stół na Boże Narodzenie może być wyjątkowo bogato przystrojony. Może uginać się od dekoracji. Ale może być też wyjątkowo subtelny i delikatny. Jest zaznaczone święto tak, że nikt nie ma wątpliwości jaka to okazja jednak dekoracja stołu pozostaje w zgodzie z naszym stylem.