Boże Narodzenie 2015: jakie kolory dekoracji świątecznych są trendy?

2015-11-13 11:14

Kolory dekoracji na Boże Narodzenie 2015 nieco odbiegają od tych, które pojawiały się w latch poprzednich. Modne ozdoby świąteczne utrzymane są nie tyko w czerwieni, złocie i bieli. Na choinki i dekoracje zdecydowanie wkroczyły pastele, niektóre nawet w wersji fluo!

Boże Narodzenie 2015 będzie obfitować w żywe i zdecydowane barwy. Wyraźnym trendem są jednak pastele, które mocno zaznaczyły się w tegorocznych dekoracjach na święta.

Boże Narodzenie 2015: klasyka zawsze modna

Świąteczny styl to niezmiennie czerwień, zieleń i biel. Boże Narodzenie 2015 nie odbiega znacząco od tradycji lat poprzednich. Białe i czerwone ozdoby w połączeniu z zielenią  świerku będą się doskonale prezentować na każdej świątecznej ozdobie.

Biel i złoto na Boże Narodzenie 2015

W przygotowaniach tegorocznych świąt warto zwrócić uwagę na kolejne klasyczne połączenie – bieli i złota. W takiej kompozycji doskonale będzie wyglądała zarówno choinka, jak i wigilijny stół.

Zobacz też: pomysły na świąteczny stroik DIY >>>

Jeśli postawimy na czyste połączenie tych dwóch barw, bez dodatkowych ozdobników, Boże Narodzenie 2015 będzie eleganckie i luksusowe.

Szkło i kryształy: lekkie Boże Narodzenie 2015

W dekoracjach świątecznych nie powinno zabraknąć szklanych i kryształowych dodatków. Ciekawym pomysłem będzie przystrojenie choinki w kryształowe bombki.

Zobacz też: jak ubrać choinkę >>>

Pamiętajmy jednak, że kryształ i szkło nie lubią tłoku, gdyż w otoczeniu ferii barw i wzorów giną ich niebanalne kształty. Jeśli jednak oszczędnie wykorzystasz dekoracje z kryształów i szkła na Boże Narodzenie 2015, na pewno zwrócą uwagę swoją oryginalnością.

Pastele nadają ton na Boże Narodzenie 2015

Nadal silnym trendem w dekoracji domu na Boże Narodzenie są pastele. Zarówno pudrowe róże, jak i lekkie błękity doskonale połączą się z kolorem perłowym czy miętą. Pastele spotkamy w tym sezonie w kolorach choinkowych ozdób jak i dekoracjach domu. Dla odważnych proponujemy ostrzejszą wersje pasteli w kolorach fluo!


Więcej inspiracji na Boże Narodzenie 2015 znajdziesz w galerii zdjęć.