Aromatyczne święta: pachnące dekoracje świąteczne

2012-11-07 15:27 Redakcja
Aromatyczne dekroacje świąteczne
Autor: Photos.com

Pachnące dekoracje świąteczne, własnoręcznie wykonane, to alternatywa dla kupnych ozdób. Aromat orzeźwiającej pomarańczy, cynamonu i goździków roznoszacy się po całym mieszkaniu tworzy atmosferę świąt. Robienie ozdób świątecznych to bardzo miłe zajęcie. Stwórz aromatyczne dekoracje świąteczne, które wprowadzą domowników w klimat Bożego Narodzenia.

Zapach cynamonu jest zniewalający - słodki, subtelny, a jednocześnie intensywny. Aromat goździków przywodzi na myśl grzane wino lub piwo, które rozgrzewają podczas mroźnych wieczorów. Pomarańcze, kiedyś produkt luksusowy, kupowane były tylko na specjalne okazje, teraz kojarzą nam się z Bożym Narodzeniem. Lukrowane pierniczki, pełne korzennych przypraw, nie tylko świetnie smakują, ale i ładnie prezentują się na świątecznym stole. Niech owoce oraz aromatyczne przyprawy nie goszczą jedynie w naszej kuchni - zróbmy z nich pachnące dekoracje świąteczne.

Pachnące dekoracje świąteczne

Ozdoby świąteczne, które ładnie wyglądają i pięknie pachną, stworzą we wnętrzu magię świąt. Wykonanie takich dekoracji na święta nie jest trudne. Wystarczy ułożyć pomarańcze, suszone jabłka i laski cynamonu na ozdobnym talerzu lub paterze i powstanie piękna, aromatyczna kompozycja. Dla urozmaicenia dodajmy gałązkę świerku i wstążkę. Ciekawie prezentują się także pomarańcze, w które wbito goździki, tworząc wzór. Tak przygotowaną ozdobę możemy udekorować jeszcze orzechami włoskimi lub pierniczkami. W domu zapanuje iście świąteczna atmosfera, którą spotęguje unoszący się w powietrzu aromat.

Pachnące ozdoby świąteczne
Autor: Photos.com Jeż zrobiony z pomarańczy nabitej goździkami to świetny sposób na ładny, aromatyczny zapach w mieszkaniu kojąrzący się ze świętami Bożego Narodzenia. Tak przygotowaną pomarańczę należy położyć na małym talerzyku i ustawić nad kaloryferem, ciepło pomoże wydobyć zapach.