ARANŻACJE OKNA: tkaniny w pasy i kwiaty. Najnowsze TRENDY. ZDJĘCIA

2013-09-04 10:28

Tkaniny w stylowe wzory kwiatów, odważnie zestawione kolory pasów – to najnowsze trendy w aranżacjach okna. Piękne aranżacje okna. ZDJĘCIA

Nowe aranżacje okna mogą całkowicie zmienić wystrój pokoju. Na dodatek taka metamorfoza nie wiąże się z żadnym remontem, bo wystarczy wykorzystać w aranżacji okna piękne tkaniny. Chcesz nadać salonowi styl? Dzięki aranżacji okna łatwo to osiągniesz. Do aranżacji okna wybierz tkaniny jasne z motywem róż – salon zyska tradycyjny, angielski charakter. Jest zbyt monotonny? Stwórz aranżacje okna z tkanin w pasy. Jeszcze bardziej wzmocnisz efekt, gdy tkaniny w aranżacji okna będą miały zdecydowane kolory. Sypialni brakuje pogodnego nastroju? Stwórz aranżacje okna z zasłonami czy firanami w barwach kojarzących się z ciepłem i słońcem i mieszaj kwiaty z pasami.

Aranżacje okna: kilka praktycznych wskazówek

W aranżacji okna i pokoju wszystkie tkaniny, wzory i kolory będą ze sobą współgrały, gdy wybierzesz dla nich jeden wspólny mianownik. Na przykład, gdy w aranżacji okna jedna z barw zasłon  jest zielona, powtórz ten kolor także na poduszce lub we wzorze tapicerki, albo dywanu. Ta zasada trójkąta kompozycyjnego: tkaniny w aranżacji okna, tkaniny obiciowe i dywan pomoże ci ładnie zgrać całość. W aranżacji okna możesz też trzymać się innej reguły – zestawiaj ze sobą tkaniny o podobnych wzorach. Łącz szerokie i wąskie pasy, drobne różyczki z dużymi. A jeśli jako aranżacje okna podobają ci się spokojne rozwiązania, zestaw materiały w kwiaty i pasy z tkaninami gładkimi. Na pewno nie będzie nudno.