10. jubileuszowa edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 13-23 października. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest TOŻSAMOŚĆ. Kilkanaście festiwalowych dni wypełnionych będzie wydarzeniami poświęconymi architekturze, projektowaniu 2D i 3D, nowym technologiom, tożsamości marek i produktów. Swoimi doświadczeniami podczas różnego rodzaju prezentacji podzielą się przedstawiciele przeszło 50 marek o zasięgu międzynarodowym, takich jak: Ceramika Paradyż, Audi, IKEA, Kinnarps, Interprint, Ilva czy Porta Drzwi.
Trendy, tożsamość marki oraz debata: Jak chcą mieszkać Polacy?
Wydarzenia pierwszego festiwalowego weekendu: 14-16 października poświęcone są przede wszystkim tematyce trendów oraz tożsamości marek. Piątek 14 października w ramach debaty "Jak chcą mieszkać Polacy" poznamy wyniki badań i raport opracowany przez salony Agata oraz TNS Polska. Kolejny dzień, sobota 15 października, rozpocznie sesja dynamicznych prezentacji aktualnych trendów w projektowaniu wnętrz. Po południu odbędzie się spotkanie pt. "Tożsamość w projektowaniu rzeczy i marek". W cyklu wywiadów, które poprowadzi Michał Mazur (autor bloga TrendNomad.com), wezmą udział:
- Ewa Klekot - School of Form, Uniwersytet Warszawski
- Marek Cecuła - Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”
- Katarzyna Owczarek - Shopping Experience Manager IKEA;
- Rafał Domaradzki - Ceramika Paradyż;
- Bart Zimny - VORM
Sobotę zakończy gala wręczenia statuetek już 6. edycji plebiscytu must have – nagród przyznawanych najlepszym polskim projektantom i producentom.Czy produkty masowe mogą mieć własną TOŻSAMOŚĆ? Na ile kształtuje ją indywidualność projektanta i producenta? W jaki sposób świat materii kształtuje ludzką TOŻSAMOŚĆ? Pierwszą festiwalową niedzielę, 16 października otworzy spotkanie Niech wszystko spłonie - żywioł tożsamości w ogniu pytań "Księgi Trendów", którą poprowadzi Diana Nachiło z Wydawnictwa meble.pl. Wezmą w nim udział zarówno przedstawiciele przemysłu, jak też artyści – ludzie będący w twórczym żywiole kreacji.
Jesteśmy też patronem zjazdu blogerów wnętrzarskich podczas festiwalu: Meet Blog In >>>
Architektura: trendy w projektowaniu budynków
Tematem przewodnim drugiego weekendu, czyli 22-23 października jest architektura. W sobotę 22 października odbędzie się seria krótkich wystąpień dotyczących produktów i trendów w projektowaniu budynków. Poprowadzą je przedstawiciele firm i instytucji:
- Piotr Stępniak i Łukasz Dytrych - Ceramika Paradyż
- Mariusz Fijałkowski, Dariusz Piechowiak i Sławomir Wójs - Szefowie Nadzoru Inwestycji w Porta Drzwi
- Karolina Manikowska - Dyrektor Działu Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy - Grupa Nowy Styl
- Wojciech Starowieyski - CEO Aquaform Lighting Solutions
- Bartłomiej Olesiak – projektant oświetlenia, w Aquaform Lighting Solutions
- Artur Śleziak - Chors
- Rafał Zamorski - Dyrektor ds. sprzedaży, City sp. z o.o.– sp.k.
Sprawdź i pobierz: szczegółowy program 10. edycji Łódź Design Festival >>>
Spotkanie: 10 lat architektury w Polsce
W sobotę 22 października odbędzie się też spotkanie pt. "10 lat architektury w Polsce". To okazja do obejrzenia prezentacji przygotowanych przez architektów najlepszych polskich pracowni:
- Zbigniew Maćków - Maćków Pracownia Projektowa
- Tomasz Konior - Konior Studio
- Ewa Kuryłowicz - Autorska Pracownia Architektury Kurylowicz & Associates
- Bogusław Barnaś - BXBStudio
- Maciej Miłobędzki - JEMS Architekci
- Robert Majkut - Robert Majkut Design
- Anna Grabowska - Architekci Grupa Grabowski
Uczestnicy spotkania "10 lat architektury w Polsce" przedstawią swoje najważniejsze projekty przybliżając zrozumienie ukrytych w nich treści, ideowych lub technologicznych. Prezentacje będą przedsmakiem dyskusji na temat kondycji architektury w Polsce na przełomie ostatnich dziesięciu lat oraz wizji jej zmian w kolejnej dekadzie. Wydarzenie poprowadzi reporter, fotograf i tłumacz architektury Filip Springer.Informacje na temat wystaw, warsztatów, wykładów, spotkań i innych wydarzeń 10. edycji Łódź Design Festival znajdują się na: www.lodzdesign.com