Zachwycił Beyoncé, teraz zaprojektował kolekcję dodatków do wnętrz. Właśnie trafiły do sklepów

2022-07-05 12:14

Nazywany jest współczesnym Andy Warholem. Jego projekty ceni Beyoncé, a świat usłyszał o nim...przypadkiem, gdy w 2012 asystent założył mu konto na Instagramie! Donald Robertson, bo to o nim mowa, połączył właśnie siły z marką Westwing, tworząc jedyną w swoim rodzaju, pełną energii i pop-artowego ducha kolekcję dodatków i tekstyliów!

Donald Robertson – artysta z (dobrego) przypadku

Donald Robertson sztuką zajmuje się od zawsze, ale dopiero od niedawna na pełen etat. W latach 80. pracował dla MAC Cosmetics, potem dla kilku czołowych nowojorskich wydawnictw, a w 2015 roku zaproponowano mu stanowisko dyrektora kreatywnego w prestiżowym Estee Lauder.

Mimo to, Robertson nigdy nie przestał tworzyć, ale robił to hobbystycznie, po godzinach. Było tak aż do pamiętnego dnia w 2012 roku, gdy asystent założył mu konto na Instagramie (drawertson), by Robertson mógł dzielić się ze światem swoją sztuką.

Inspirowana pop-artem, kolażem i pełna humoru twórczość Donalda Robertsona szybko zwróciła na siebie uwagę nie tylko miłośników sztuki, ale również sław świata mody i rozrywki (np. Beyoncé pochwaliła się torebką zaprojektowaną specjalnie dla niej przez artystę).

Dziś Donald Robertson otwiera nowy rozdział w swojej kreatywnej karierze - z charakterystycznym dla siebie pazurem i mocnym kolorem wchodzi do świata wnętrz.

Kolekcja Donald Robertson x Westwing

Wyjątkowa kolekcja dodatków i tekstyliów, którą Donald Robertson zaprojektował przy współpracy z marką Westwing nosi znamiona charakterystycznego stylu artysty. To dziesięć unikalnych wzorów, które pojawiły się na pościelach, poduszkach i zestawie talerzy.

Alexandra Tobler, dyrektor kreatywna Westwing Collection motywuje współpracę ze „współczesnym Andy Warholem” chęcią wprowadzenia do wnętrz... odrobiny luzu:

Nasza współpraca z Donaldem Robertsonem jest odzwierciedleniem tego, że nie traktujemy wszystkiego nad wyraz poważnie – także w projektowaniu. Jego sztuka jest odważna, kolorowa, po prostu zabawna i chcieliśmy dokładnie to przełożyć na tekstylia i talerze, które dla nas zaprojektował.

Tobler tłumaczy też, że szukając partnera, Westwing zawsze dba o to, by ta osoba miała wyrazisty styl, wzbudzała emocje i by jej sztukę cechował niepowtarzalny charakter, który trudno pomylić z czymkolwiek innym. Donald Robertson pasuje do tego opisu idealnie.

- Usta, lampart, serca i inne zabawne elementy sprawiają, że kolekcja natychmiast poprawia nastrój. Wyróżniają się, bez względu na to, czy umieścisz je w prostym wnętrzu, czy w ekscentrycznym i myślę, że wszystkie elementy wyglądają niesamowicie w połączeniu ze sobą. Jasne kolory to obecnie ogromny trend, a kolekcja Donald Robertson x Westwing to doskonały sposób na wprowadzenie ich do swojego domu. - dodaje Alexandra Tobler.

Kolekcja Donald Robertson x Westwing dostępna jest na westwing.pl już od 30 czerwca 2022. 

Zobacz kolekcję Donald Robertson x Westwing:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE