Wyszukane miejsca we Wrocławiu. Galerie i kafeterie

2008-07-10 2:00

Co pięknego do domu można znaleźć w dużych polskich miastach? Nasze stylistki tropią dla Was miejsca godne polecenia. Teraz spokojnie możecie iść ich śladem. Przedstawiamy Wrocław. Tutejsze galerie prezentują najnowsze trendy w sztuce użytkowej. Artystyczny klimat Wrocławia sprawia, że zakupy są tu niespieszne i przyjemne.

Galerie

Galeria BB – miejsce szczególne dla poszukiwaczy unikatowych drobiazgów i designerskich prezentów, projektowanych przez młodych polskich artystów i absolwentów tutejszej Akademii Sztuk Pięknych. Położona na Jatkach, które od zawsze były ulicą handlową. Galerię, mieszczącą się w jednej z XII –wiecznych kamieniczek założyły dziennikarka Anita Bialic i artystka Grażyna Brylewska. Zamiast dzieł sztuki przez wielkie „S” postanowiły promować przedmioty z gliny, szkła, papieru, tkaniny, wikliny, metalu. Prezentują najnowsze trendy w sztuce użytkowej – nadruki, ażury i błyszczące metale.
Adres: ul. Jatki 3-6, http://www.galeriabb.com/

Galeria Rewolucja – nazwa trafiona w dziesiątkę. Wprost z klimatycznych uliczek Rynku zaprasza do innej rzeczywistości – wolnego świata współczesnej sztuki i designu. Znajdziemy tu projekty takich firm, jak: Artecnica, Kartell, Vitra czy Softline, prace polskich artystów, m.in. Kai Soleckiej i Sylwii Szafer, a także szkło absolwentów wrocławskiej  ASP, porcelanę Marka Cecuły i firmy Qubus Design.
Adres: ul. Kotlarska 32, http://www.galeria-rewolucja.pl/

Galeria Sztuki Złotniczej - mieści się przy placu Solnym. Założyli ją architekci Aleksandra i Janusz Stanko. To oni stworzyli piękną oprawę, prezentowanej w galerii współczesnej biżuterii. Ceglane ściany zabytkowej piwnicy z łukowym sklepieniem są doskonałym tłem dla szklanych gablot. Znajdują się w nich dzieła najlepszych polskich designerów złotnictwa, m.in. Marcina i Tomasza Zaremskich, Jacka Byczewskiego, Tomasza Płodowskiego, Joanny Jaworskiej.
Na zdjęciu poniżej: ażurowy naszyjnik, srebro i srebro złocone, Jacek Szczepański – 730 zł.
Adres: pl.Solny 4

Kafeterie

Moloco – restauracji i koktajlbaru, którego właścicielka doskonale zna się nie tylko na wyśmienitym jedzeniu, ale też na dobrych wnętrzach. Wyborne menu plus urzekający wystrój lokalu to świetny przepis, który smakuje o każdej porze dnia. Wnętrze, stworzone przez projektantkę Annę Miś jest modne, nowoczesne i łączy różne smaki. Jego klimat tworzy tapeta z nadrukiem znajomej architektury (zdjęcia poniżej).
Adres: ul. Więzienna 21

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022