Współczesny design z Christophem Pillet. Zapraszamy na spotkanie w ramach Małopolskiego Tygodnia Dizajnu

2015-05-21 12:26 Anna Rychlewicz

28 maja, w ramach Małopolskiego Tygodnia Dizajnu, odbędzie się spotkanie z Christophem Pillet, światowego formatu designerem. Francuski projektant, który współpracuje m.in. z marką DRIADE, opowie o miejscu i roli dizajnu we współczesnym świecie, na podstawie własnych doświadczeń.

Spotkanie z Christophem Pillet jest jednym z wydarzeń, które będą miały miejsce w ramach Małopolskiego Tygodnia Dizajnu DIZAJN – BIZNES - KRAKÓW. Słynny francuski projektant poprowadzi wykład na temat miejsca i roli dizajnu we współczesnym świecie. Całość uświetni także wykład Massimo Maestroni, dyrektora zarządzającego marki DRIADE.

Christophe Pillet we współczesnym dizajnie

Christophe Pillet to francuski projektant o międzynarodowej renomie. Edukację designera rozpoczął w 1991 roku w Mediolanie. Jego wszechstronne zainteresowania przekładają się na bardzo szeroki zakres działań - od projektowania form przemysłowych, gdzie dominująca rolę odgrywają meble, przez projekty wnętrz, architekturę i sztukę. Projekty Pillet charakteryzuje wyjątkowa prostota formy, a o ich elegancji stanowią zwykle pojedyncze detale. W 1993 roku Pillet podjął się stworzenia własnej agencji. W tym samym roku był nominowany do "Designer of the Year" w Salon de Paris du Meble i rozpoczął niezależną karierę.

Dizajner wszechstronny: Christophe Pillet

Nazwisko Christophe Pillet związane jest z najlepszymi markami i projektami o wielkim prestiżu. Urzeka zakres i różnorodność jego projektów - od transformacji butików marki LANCEL we Francji i na całym świecie, przez projektowanie nowego Hotelu Sezz w Saint Tropez i restauracji Maison Blanche w Fezie i Casablance do koncepcji stoiska Renault podczas międzynarodowego pokazu samochodowego. Jego projekty są świadectwem najwyższej elegancji stylu i wyróżniają się zarówno precyzją jak i konsekwencją. Pillet miał okazję tego dowieść pracując jako dyrektor projektu dla marki Lacoste czy podczas długoterminowej współpracy z Driade, Cappellini i Emu. Po zdobyciu dyplomu stał się częścią grupy Memphis (jako asystent Martine Bedin i Michele De Lucchi), która wprowadziła nowe, awangardowe podejście do projektowania. Po powrocie do Paryża Pillet był zaangażowany w rozwój agencji Starck, w czasie, kiedy amerykańskie wnętrza hotelowe były odkrywane na nowo.

DIZAJN – BIZNES – KRAKÓW Małopolski Tydzień Dizajnu

Termin: 28.05.2015 (czwartek), godz. 11.00
Miejsce: ARKA studio meblowe, ul. Nowohucka 69a, piętro II, Kraków
Organizator: ARKA studio meblowe, DRIADE
Rejestracja na spotkanie: do 27.05.2015, poprzez formularz http://arka-meble.pl/pl/oferta-specjalna/wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.