Warto się wybrać na Łódź Design Festival! Poznaj najciekawsze punkty programu

2016-10-05 12:35

Już od dziesięciu lat Łódź w październiku zamienia się w polską stolicę dizajnu. Przyjeżdżają tu projektanci i producenci, odbywają się wystawy i wykłady. Towarzyszymy temu wydarzeniu od początku, dlatego namawiamy, abyście odwiedzili Łódź w dniach 13–23 października. Warto!

TOŻSAMOŚĆ - to hasło tegorocznego festiwalu. Coraz częściej zadajemy sobie pytania: kim jesteśmy? jak wpływają na nas otaczające nas rzeczy i ich twórcy?

Zakupy w sieci

Duet !Mediengruppe Bitnik stworzył bota (program komputerowy), który przez trzy miesiące robił zakupy w Darknecie. To ukryta sieć, niebędąca częścią zwykłego, ogólnodostępnego internetu. Zapewnia całkowitą anonimowość użytkownika, pozwala na bezkarną wymianę każdej informacji i zakup dowolnego towaru. Wystawa Random Darknet Shopper pokazuje, co program postanowił kupić.

Wystawa must have

Must have to projekt, na który składają się plebiscyt i wystawa. W tym roku odbyła się szósta edycja. W ramach plebiscytu Rada Ekspertów złożona z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków wzornictwa, wybiera najciekawsze i zasługujące na uwagę przedmioty, odzwierciedlające aktualne trendy w polskim projektowaniu. Na zdj. u góry: strona z książki „Cuda Wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych”, ilustracje: Marianna Oklejak; po prawej: stoły To Or Three Things, projekt Danuta Włodarska.

Dla dzieci - Ryzyk Fizyk

Wystawa dla dzieci – efekt poszukiwań nowych sposobów na interakcję materiałów, techniki, nauki i natury. Ma zachęcić najmłodszych do kreatywnego spędzania wolnego
czasu. Na zdj. zabawka kąpielowa Plui, producent Moluk. Zobacz także listę warsztatów dla dzieci.

Make me - konkurs dla kreatywnych

Konkurs i wystawa make me! stanowi kluczowy element Łódź Design Festival. Obecnie to jeden z najpoważniejszych międzynarodowych konkursów dla młodego pokolenia
projektantów, studentów i absolwentów (głównie kierunków artystycznych i projektowych). Na zdj. mydła Seem Soap, projekt: Mathilde Lehmann i Valentine Sée.

Spotkania i debaty

Jak być razem w domu? Zapraszamy na debatę „Projektowanie relacji – przestrzeń jako narzędzie budowania relacji społecznych”. 15 października o godz. 12.30 w sali wykładowej Centrum Festiwalowego przy ulicy Tymienieckiego 3, redaktor naczelna „M jak mieszkanie” Agnieszka Gruszczyńska-Hyc i zaproszeni goście wspólnie zastanowią się, jak należy projektować domy, by lepiej służyły ich mieszkańcom. Tego samego dnia o godz. 14:00 odbędzie się spotkanie pt. Tożsamość w projektowaniu rzeczy i marek (uczestnicy: Ewa Klekot, Marek Cecuła, Katarzyna Owczarek, Rafał Domaradzki, Bart Zimny).

Więcej o ŁDF: lodzdesign.pl