Varso Tower już gotowy! Wszystko, co musisz wiedzieć o nowym symbolu Warszawy

2022-09-16 9:33

W samym centrum polskiej stolicy stanął wyjątkowy drapacz chmur. Varso Tower mierzy 310 metrów i jest oficjalnie najwyższym budynkiem w całej Unii Europejskiej. Dodatkowo, wieżowiec może pochwalić się jednym z najwyżej położonych w Europie tarasów widokowych!

Varso Tower
Autor: mat. pras. HB Reavis

Varso Tower w Warszawie

Varso Tower to inwestycja firmy HB Reavis. W 2011 roku kupiła od PKP działkę pod budowę wieżowca na rogu ul. Chmielnej i alei Jana Pawła II (ścisłe centrum Warszawy).

Budowę Varso Tower rozpoczęto pod koniec 2016 roku, a swoją docelową wysokość wieżowiec osiągnął w grudniu 2020, oficjalnie stając się najwyższym budynkiem w Polsce.

Ale dopiero w lutym 2012, po zamontowaniu na szczycie 80-metrowej iglicy, Varso Tower osiągnął wysokość 310 metrów i stał się najwyższym budynkiem w całej Unii Europejskiej.

Za projekt Varso Tower odpowiada renomowane biuro architektoniczne Foster + Partner, które może pochwalić się realizacją wielu znanych i cenionych wieżowców na całym świecie, m.in. HSBC Tower w Hongkongu, 30 St Mary Axe w Londynie czy 2 World Trade Center w Nowym Jorku.

varso tower
Autor: wikipedia.org

Varso Tower już od września tego roku stanie się siedzibą wielu firm. Swoje biura będą tu miały m.in. dostawca usług internetowych Box, czy kancelarie prawne CMS i Greenberg Traurig.

Ponadto, na 49. i 53. piętrze wieżowca zaaranżowano dwa ogólnodostępne tarasy widokowe (jedne z najwyższych w Europie), a tuż pod nimi restaurację i bar z panoramą Warszawy. Wejście na tarasy będą odpłatne. Zapierające dech widoki stolicy z okien Varso Tower będzie można podziwiać w 2023 roku.

varso tower
Autor: mat. pras. HB Reavis

Warto też wspomnieć o pięknym lobby biurowca, które zachwyca nie tylko nietuzinkowym designem (ściany wyłożone są mozaiką z 1800 ceramicznych kafli kolorem nawiązujących do barw Warszawy), ale również ogromnymi, 12-metrowymi drzewami!

varso tower
Autor: mat. pras. HB Reavis

Co ciekawe, Varso Tower może pochwalić się mianem jednego z najbardziej zielonych budynków w Polce, który poświadcza m.in. certyfikat BREEAM z najwyższą możliwą oceną „Outstanding”, a także pierwszy w Europie precertyfikat WELL Core & Shell.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE