Ubezpieczasz dom lub mieszkanie? Przeczytaj, to ważne!

2020-12-15 11:11 Materiał sponsorowany
Ubezpieczenie domu
Autor: mat. pras. LINK4

Do tego, że należy ubezpieczyć swoją nieruchomość nie trzeba nikogo przekonywać. Ale jak z licznych propozycji wybrać najlepszą polisę? Na co zwrócić uwagę? Czego i gdzie szukać w ogólnych warunkach ubezpieczenia? Co robić, by nie było kłopotu z wypłatą odszkodowania?

Nie przepłacaj

Cena polisy to dla wielu podstawowe kryterium wyboru. Na rynku jest szereg ofert, dlatego przed wyborem warto przeanalizować kilka ofert i szukać odpowiedniego zakresu ochrony, ale też i zniżek. W LINK4 są rabaty dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny, zniżki dla stałych klientów, ale też rabaty za opłacenie polisy BLIK-iem lub przelewem bankowym. Łącznie rabaty mogą wynieść nawet kilkanaście procent. A jeśli jesteś członkiem klubu Orlen VITAY możesz jednocześnie doładować konto VIATY. Każda, wydana na ubezpieczenie w LINK4, złotówka zmieni się w 5 punktów VITAY, które możesz potem wymienić na nagrody. Szczegóły i regulamin na stronie www.orlen-ubezpieczenia.pl

Suma ubezpieczenia

Musi odpowiadać wartości nieruchomości lub ubezpieczanych elementów. W przeciwnym wypadku wysokość odszkodowania wypłaconego towarzystwo ubezpieczeniowe może nie pokryć kosztów naprawy lub odbudowy. Jeśli masz w dom warty 500 tysięcy zł, a ubezpieczysz go na 200 tysięcy złotych, to maksymalnie tyle odszkodowania możesz otrzymać, gdy dom zostanie zniszczony np. w wyniku pożaru. To samo dotyczy tzw. Ruchomości, do których zaliczają się sprzętu AGD/RTV, ubrania, mebli itp.

Ekspert radzi!
Ekspert Link 4

Autor: materiały prasowe LINK4

Zawsze i bezwzględnie przed podpisaniem umowy należy zapoznać się z – dostępnymi na stronie internetowej LINK4 - ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Bo tam szczegółowo opisane są warunki ochrony nieruchomości. W OWU wpisane są również obowiązki, jakie spoczywają na właścicielu domu To m. in. przestrzeganie prawa budowlanego i przepisów przeciwpożarowych. Właściciel domu musi pamiętać m.in. o przeglądach instalacji gazowych i przewodów kominowych. W domach jednorodzinnych takie przeglądy powinny odbywać się przynajmniej raz w roku.

O drożność komina warto dbać nie tylko ze względy na wymogi prawa i OWU, ale przede wszystkim ze względu na zdrowie i życie nasze i domowników. Na wszelkie pytania dotyczące ubezpieczenia nieruchomości odpowiedzą nasi konsultanci. Dyżurują pod numerem telefonu 22 444 44 44. Do dyspozycji jest też strona internetowa www.link4.pl oraz współpracujący z LINK4 agenci - radzi Agata Ambroziak-Rogulska, dyrektor ds. produktu w LINK4.

OC w życiu prywatnym to must have!

To w polisie LINK4 Dom element nieobowiązkowy, ale powinien być w każdej polisie Sprawi, że ubezpieczyciel poniesie koszty szkód, które wyrządzisz nie tylko ty jako ubezpieczony, ale też mieszkająca z tobą rodzina. Pokryje koszty remontu łazienki sąsiadów, których przypadkiem zalejesz, ale też pozwoli uniknąć płacenia na smartfon znajomych, który zniszczy twoje dziecko. Nie będziesz też musiał płacić za np. zarysowanie rowerem samochodu sąsiadów oraz za zniszczoną przez twoją pociechę ekspozycję sklepową.

Podejdź do ubezpieczenia kompleksowo

Żeby nie utonąć w detalach, warto wybrać ubezpieczenie „all risk”, czyli od wszelkich ryzyk. To kilkadziesiąt zdarzeń, za które odpowiedzialność weźmiemy. Są wśród nich nie tylko pożar, wichura, kradzież z włamaniem, ale także szkody wyrządzone przez "dzikie" zwierzęta, graffiti na ścianach ubezpieczonego domu jednorodzinnego. Ubezpieczamy mienie nieruchome, ale też ubrania, sprzęt RTV, AGD czy rzeczy wartościowe.

Do zdobycia 20% zniżki na ubezpieczenie mieszkania
Link 4

Autor: LINK4

By uzyskać rabat na ubezpieczenie w LINK4, wejdź na stronę rabaty.urzadzamy.pl i pobierz kupon promocyjny!

Reklama: Promocja dla nowych, indywidualnych Klientów. Kod: MM20 upoważnia do 20% zniżki na ubezpieczenie nieruchomości. Dotyczy polis zawartych za pośrednictwem infolinii LINK4lub u Agenta. Promocja trwa od 28.01.2021 do 28.02.2021.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021