Ubezpieczasz dom lub mieszkanie? Przeczytaj, to ważne!

2021-07-29 6:28 Materiał sponsorowany
Ubezpieczenie domu
Autor: mat. pras. LINK4

Do tego, że należy ubezpieczyć swoją nieruchomość nie trzeba nikogo przekonywać. Ale jak z licznych propozycji wybrać najlepszą polisę? Na co zwrócić uwagę? Czego i gdzie szukać w ogólnych warunkach ubezpieczenia? Co robić, by nie było kłopotu z wypłatą odszkodowania?

Nie przepłacaj

Cena polisy to dla wielu podstawowe kryterium wyboru. Na rynku jest szereg ofert, dlatego przed wyborem warto przeanalizować kilka ofert i szukać odpowiedniego zakresu ochrony, ale też i zniżek. W LINK4 są rabaty dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny, zniżki dla stałych klientów, ale też rabaty za opłacenie polisy BLIK-iem lub przelewem bankowym. Łącznie rabaty mogą wynieść nawet kilkanaście procent. A jeśli jesteś członkiem klubu Orlen VITAY możesz jednocześnie doładować konto VIATY. Każda, wydana na ubezpieczenie w LINK4, złotówka zmieni się w 5 punktów VITAY, które możesz potem wymienić na nagrody. Szczegóły i regulamin na stronie www.orlen-ubezpieczenia.pl

Suma ubezpieczenia

Musi odpowiadać wartości nieruchomości lub ubezpieczanych elementów. W przeciwnym wypadku wysokość odszkodowania wypłaconego towarzystwo ubezpieczeniowe może nie pokryć kosztów naprawy lub odbudowy. Jeśli masz w dom warty 500 tysięcy zł, a ubezpieczysz go na 200 tysięcy złotych, to maksymalnie tyle odszkodowania możesz otrzymać, gdy dom zostanie zniszczony np. w wyniku pożaru. To samo dotyczy tzw. Ruchomości, do których zaliczają się sprzętu AGD/RTV, ubrania, mebli itp.

Ekspert radzi!
Ekspert Link 4

Autor: materiały prasowe LINK4

Zawsze i bezwzględnie przed podpisaniem umowy należy zapoznać się z – dostępnymi na stronie internetowej LINK4 - ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Bo tam szczegółowo opisane są warunki ochrony nieruchomości. W OWU wpisane są również obowiązki, jakie spoczywają na właścicielu domu To m. in. przestrzeganie prawa budowlanego i przepisów przeciwpożarowych. Właściciel domu musi pamiętać m.in. o przeglądach instalacji gazowych i przewodów kominowych. W domach jednorodzinnych takie przeglądy powinny odbywać się przynajmniej raz w roku.

O drożność komina warto dbać nie tylko ze względy na wymogi prawa i OWU, ale przede wszystkim ze względu na zdrowie i życie nasze i domowników. Na wszelkie pytania dotyczące ubezpieczenia nieruchomości odpowiedzą nasi konsultanci. Dyżurują pod numerem telefonu 22 444 44 79. Do dyspozycji jest też strona internetowa www.link4.pl oraz współpracujący z LINK4 agenci - radzi Agata Ambroziak-Rogulska, dyrektor ds. produktu w LINK4.

OC w życiu prywatnym to must have!

To w polisie LINK4 Dom element nieobowiązkowy, ale powinien być w każdej polisie Sprawi, że ubezpieczyciel poniesie koszty szkód, które wyrządzisz nie tylko ty jako ubezpieczony, ale też mieszkająca z tobą rodzina. Pokryje koszty remontu łazienki sąsiadów, których przypadkiem zalejesz, ale też pozwoli uniknąć płacenia na smartfon znajomych, który zniszczy twoje dziecko. Nie będziesz też musiał płacić za np. zarysowanie rowerem samochodu sąsiadów oraz za zniszczoną przez twoją pociechę ekspozycję sklepową.

Podejdź do ubezpieczenia kompleksowo

Żeby nie utonąć w detalach, warto wybrać ubezpieczenie „all risk”, czyli od wszelkich ryzyk. To kilkadziesiąt zdarzeń, za które odpowiedzialność weźmiemy. Są wśród nich nie tylko pożar, wichura, kradzież z włamaniem, ale także szkody wyrządzone przez "dzikie" zwierzęta, graffiti na ścianach ubezpieczonego domu jednorodzinnego. Ubezpieczamy mienie nieruchome, ale też ubrania, sprzęt RTV, AGD czy rzeczy wartościowe.

Ubezpieczenie mieszkania – większy komfort życia – warsztat online LINK4 | Konferencja Najważniejsze w domu – kuchnia i łazienka
Partnerzy

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021