Targi Christmasworld - trendy na sezon 2017/18

2016-11-21 14:30

Międzynarodowe targi dekoracji sezonowych i ozdób świątecznych - Christmasworld we Frankfurcie nad Menem - odbędą się w dniach 27-31 stycznia 2017. Na targach kupcy detaliczni i hurtownicy będą mogli składać zamówienia na wybrane kolekcje, podzielone tematycznie na cztery „światy” na sezon świąteczny 2017/2018.

W jaki sposób świętujemy ważne momenty naszego życia? Jakie nowe motywy, kolory i projekty wyznaczą trendy na nadchodzący sezon świąteczny? Wychodząc od trendów w życiu społecznym oraz wyposażeniu wnętrz, studio projektowe stilbüro bora.herke.palmisano. przedstawi pomocne inspiracje do zestawienia asortymentu odpowiadającego na potrzeby naszych klientów.  A to wszystko w katalogu trendów oraz wyjątkowej aranżacji targów Christmasworld, które odbędą się w dniach 27-31 stycznia 2017 we Frankfurcie nad Menem.  Pokaz trendów 2017, czyli serce targów oraz źródło inspiracji dla międzynarodowej branży dekoracji świątecznych - odbędzie się w tym roku w hali 11.0, a więc w bezpośrednim sąsiedztwie produktów bożonarodzeniowych i adwentowych - zapowiada Eva Olbrich, dyrektor targów Christmasworld organizowanych przez Messe Frankfurt Exhibition GmbH. - Trendy na sezon 2017/18 powinny być tłem i inspiracją nie tylko w trakcie targów, ale również przez cały sezon.

Delightful Moment – motyw przewodni Targów

Nowy motyw przewodni pod hasłem „Delightful Moment” - Zachwycający Moment, ma być doskonałą przeciwwagą dla dzisiejszego życia „online”, w którym czas biegnie szybciej, inaczej, a życie codzienne i zawodowe przepełnia coraz większy stres. Szukamy więc szczęśliwych i spokojnych momentów, które staną się ważnym czasem odpoczynku. Trendy Christmasworld na sezon 2017/18 stanowią więc wezwanie, by wykorzystać Boże Narodzenie do spędzenia kilku radosnych chwil wśród najbliższych. Projektanci przygotowali cztery „światy” stylu, dzięki którym uda nam się stworzyć momenty szczęścia i radości. Są to:

•    A fanciful celebration of joy
•    A valuable handling with tradition
•    A gentle touch of nature
•    A distinctive figure of modernity

To właśnie one, dzięki wytwarzanym ręcznie przedmiotom, tworzonym z pasją i zachwytem, wniosą do naszego życia spokój i przytulną atmosferę, nadadzą wyjątkowym chwilom podniosły charakter.

Przewodnik po czterech “światach” stylu, czyli:

•   A fanciful celebration of joy

Temat  i kolorystyka kolekcji przywodzą na myśl beztroskie dzieciństwo, barwne targi staroci, wyjątkowe pamiątki. W tym pełnym fantazji świecie znajdzie się wszystko, co może się podobać i budzić radość. Wesoła paleta barw podkreśla nieformalny charakter obfitującej w drobiazgi mieszanki. Łączy ona w sobie szlachetne odcienie jeżyny, lawendy i srebra oraz śmietanki, miodu, melona i marcepanu. Lekko mleczna nuta dodatkowo podkreśli nostalgiczny charakter pogodnej podróży do dziecinnych lat. Ten pogodny styl stanowi zaproszenie do szalonej mieszanki przedmiotów, materiałów i stylów, motywów rodem z komiksów, mangi i baśni, a także fantastycznych postaci. Drukowane akcenty surrealistyczne spotykają się tu z koronkami, haftami i motywami szydełkowymi. Stylowe formy, herby, emblematy i klasyczne symbole szczęścia idą w parze z tradycyjną sztuką ludową. Świątecznego charakteru przydają również sztuczne brylanty, oprawione szklane kamienie, brokaty i mieniące się srebrem powierzchnie.

Trends Joy
Autor: materiały prasowe

•     A valuable handling with tradition

Ten ponadczasowy styl jest dziewiczy, subtelny i rustykalny. Hołd oddaje się tu produktom, które mogą przetrwać lata, tworzonym z prawdziwą pasją. Główną rolę odgrywa tu mistrzowskie rękodzieło oraz oparte na bogatej tradycji pochodzenie. Odpowiednie ramy tworzy nie narzucająca się paleta barw w naturalnych odcieniach brązu, kwarcu, kamienia rzecznego, koloru gołębiego, soczystej leśnej zieleni, migdała i biszkoptu. Wysokiej jakości materiały użyte do stworzenia kolekcji wyróżnia przede wszystkim naturalność. Użyte surowce to sznur, pasy płótna, zamsz, a także przeważnie surowe, bejcowane na ciemno drewno. Glina i ceramika występują tu w charakterze częściowo kryjącej glazury, jak również lśniących, rustykalnych, chropowatych powierzchni z glazury. Faktura cegły i klinkieru o strukturze mniej lub bardziej porowatej przydaje bardziej surowego charakteru. Świetnie komponują się tu produkty tradycyjnego rękodzieła, od tkania ręcznego i koronek aż po różnego rodzaju węzły. W deseniach łączą się motywy florystyczne i rustykalne, akcenty piór i ptaków, a także melanże, efekty zmieniającej się intensywności barw, klasyczne wzory w karo oraz tweedy.

Trends Tradition
Autor: materiały prasowe

•    A gentle touch of nature

To spokojnie sunące po niebie chmury, delikatnie spływająca woda, lekki powiew wiatru, miękki piasek. Inspirowany naturą styl tworzy oazę spokoju i relaksu: subtelną, eteryczną i nastrojową. Ten przyjemny nastrój odkrywa przed nami paletę delikatnych barw. Łagodne odcienie lnu, szarości, mięty, różu i jasnego drewna ożywiają akcenty koralu oraz złota. Przejrzystości, delikatne faktury, subtelne tekstury oraz kontrasty to motywy wykorzystane w wybranych do tego „świata” przedmiotach ze szkła, porcelany, ceramiki i metali w odcieniach złota. Użyte wzory to bańki mydlane, krople wody, rosa i mgła, ale także kryształki lodu, inkluzje oraz szron. Subtelne reliefy i zdjęcia makro przedstawiające delikatne motywy płynącej wody czy podmuchów wiatru. Misterne wzory struktury liścia, piaszczyste faktury, jak również matowe, suche i ziarniste wykończenia oddają surowy charakter tego stylu. Nowoczesności dodają mu wzory geometryczne i motywy siatki.

Trends Nature
Autor: materiały prasowe

•    A distinctive figure of modernity

Ta kolekcja to estetyka i klasa sama w sobie. Oficjalny styl przyda zwykłym momentom szczególnego, eleganckiego charakteru. Inspiracje pochodzą z klasycznego modernizmu: od rzeźby po sztukę kinetyczną, od projektów industrialnych po architekturę. Dominują zapadające w pamięć proporcje, formy ekspresyjne, kompaktowe, rzeźbione i monolityczne. Wyrazista paleta barw od mocnych odcieni lapis lazuli, malachitu, miedzi, jasnoszarego marmuru, onyksu i złota aż po mocny rubin. Geometryczne wzory, wyraźnie zarysowane wykończenia, jak również kontrastowe, barwne podziały powierzchni to cechy charakterystyczne tego stylu. Gdzieniegdzie padają akcenty w postaci grubych łańcuchów, intarsji, jak również pojedynczych kwiatów oraz liści o posągowych niemal kształtach. Świetnie komponują się tu również powierzchnie lakierowane i polerowane w odcieniach miedzi, brązu i mosiądzu, jak również ciemne, szlachetne gatunki drzew, zdobnych zamszów, welurów, futer i skóry.

Trends Modernity
Autor: materiały prasowe

Jak wybierać, gdzie i kiedy zamawiać dekoracje podczas targów

  •  Pomocne narzędzie w komponowaniu asortymentu

Pokaz trendów wraz z kolorami i materiałami na nadchodzący sezon to wartościowe źródło inspiracji dla sprzedawców detalicznych z sektora dekoracji, ale również dla prowadzących centra ogrodnicze, markety budowlane, kierowników centrów handlowych, florystów, jak również hurtowników i importerów z branży szkła, porcelany i ceramiki. W przypadku chęci zamówienia produktów można będzie uzyskać konkretną pomoc, ponieważ wszystkie użyte materiały będą oznaczone nazwą wystawcy oraz numerem stoiska. Cztery „światy”, na które podzielono produkty, pozwalają łatwiej zorientować się w dobranym według stylu i odpowiednio zaprezentowanym asortymencie.

  •  Wykłady na temat trendów oraz omówienie wystawy

Każdego dnia targów Christmasworld eksperci ze studia projektowego stilbüro bora.herke.palmisano. prowadzić będą wykłady na temat trendów, a także oprowadzać po czterech „światach” stylów wybranych do pokazu trendów – od 27 do 30 stycznia 2017 codziennie o godzinie 11:00 i 13:00, a 31 stycznia 2017 o godzinie 12:00. Oprowadzający omówią przy tym, jaki jest wpływ wybranych trendów oraz możliwości ich wykorzystania, jak również genezę ich powstania. W punkcie informacyjnym pokazu trendów w Foyer Nord hali 11.0 będzie można otrzymać bezpłatną broszurę trendów z najnowszymi tendencjami w kolorystyce, materiałach i formach.

Targi Frankfurt - Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Bohdanowicza 21 lok. 21
02-127 Warszawa
www.targifrankfurt.pl
info@poland.messefrankfurt.com