Tak kolor tworzy nastrój we wnętrzu. Niezwykła kolekcja od H&M Home i Pantone

2023-01-23 13:08

Kolory potrafią wpływać na nasze samopoczucie i otoczenie. To właśnie dlatego, aranżując wnętrza decydujemy się na konkretną paletę barwną w zależności od klimatu i atmosfery, jaką chcemy w danym pomieszczeniu uzyskać. Pomocna w tym może się okazać nowa kolekcja H&M Home, która powstała we współpracy z Instytutem Pantone.

pantone i hm
Autor: materiały prasowe H&M Home

Kolekcja Pantone i H&M Home

Nikt nie zna się tak na kolorach, jak Instytut Pantone. Nic więc dziwnego, że tak rozpoznawalna marka, jak H&M Home postanowiła skorzystać z pomocy "ekspertów od kolorów" i razem stworzyć kolekcję dodatków do wnętrz, których paleta barwna łączy ze sobą dwie diametralnie się od siebie różniące estetyki. Kolorystyka i styl produktów odpowiadają różnym nastrojom, które w danej chwili odczuwamy. 

kolory
Autor: materiały prasowe H&M Home

W skład pierwszego zestawu kolekcji wchodzą produkty w odcieniach "Energy & Joy", czyli kolorach, które można określić jako: 

  • pomarańczowy (2027C)
  • morelowy (2022C)
  • czerwony (3517C)
  • różowy (707C)

Te ciepłe barwy kojarzą się nam pozytywnie, nasycone są energią, ciepłem, optymizmem. Wypełnią wnętrza radością, swobodą i nie pozwolą się nudzić. Doskonale sprawdzają się w salonach, kuchniach i gabinetach.

kolory
Autor: materiały prasowe H&M Home

Na przeciwległym biegunie leżą natomiast odcienie "Calm & Soothing". Obejmują następujące kolory:

  • zielony (5545C)
  • kolor morski z domieszką szarości (2178C)
  • pistacjowy (2260C)
  • petrolowy błękit (548C)

Kolory z tej stonowanej palety dają poczucie wyciszenia i bezpieczeństwa, sprzyjają relaksacji. Warto wykorzystać je w sypialni, łazience i salonie. 

kolory
Autor: materiały prasowe H&M Home

Jakie produkty znalazły się w kolekcji przygotowanej przez H&M Home i Pantone? Poszewki na poduszki, taca płaska oraz taca na nóżkach, świece zapachowe - po 3 warianty z każdej palety kolorystycznej, a także rzeźbiony wazon, niewielki ozdobny stolik i stolik boczny.

kolory
Autor: materiały prasowe H&M Home

Kolekcja H&M Home i Pantone będzie dostępna online od 26 stycznia, natomiast przez luty i marzec produkty będą dostępne także w sklepach stacjonarnych. 

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE