Szynaka – Meble z nominacją do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Poznaj najlepsze kolekcje!

2017-12-01 8:21

Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP wśród trzech najwyżej ocenionych polskich przedsiębiorstw w kategorii „Międzynarodowy sukces” wskazała firmę meblarską Szynaka – Meble. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przedsiębiorstwom i instytucjom mającym ogromny wkład w gospodarczy rozwój Polski.

Nagroda Prezydenta RP jest przyznawana firmom, które mają znaczący wkład w rozwój naszej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie oraz stanowią godny wzór do naśladowania dla innych. Wręczenie Nagród Gospodarczych Prezydenta RP — nazywanych też Polskim Gospodarczym Noblem — jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień gospodarczych w Polsce.

— Jestem bardzo dumny z przyznanej nominacji — powiedział Prezes Jan Szynaka.  — Wyróżnienie rozumiem jako wyraz uznania Pana Prezydenta i Kapituły Nagrody dla naszej strategii zrównoważonego rozwoju, która poza elementem intensywnego wzrostu w skali globalnej obejmuje również troskę o ludzi i ich środowisko zarówno społeczne, jak i naturalne. Budując potężną Grupę Meblową Szynaka o zasięgu globalnym, działając zgodnie z wymogami rozwoju zrównoważonego,  stajemy się emisariuszem polskiej gospodarki innowacyjnej i odpowiedzialnej, współtworząc jej pozycję zarówno w sensie ekonomicznym, jak i wizerunkowym — dodał Jan Szynaka.

Wyróżnienia przyznano w 4 kategoriach: Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes i dwóch specjalnych. Prezydent Andrzej Duda przyznał również, podobnie, jak rok temu, nagrodę indywidualną. Kapituła konkursowa wyłoniła zwycięzców spośród ponad 140 nominowanych do finału firm. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 listopada 2017 podczas pierwszego dnia "Kongresu 590" w Jasionce koło Rzeszowa, w którym w roli prelegenta uczestniczył Prezes Jan Szynaka.

Ogromnie się cieszę i gratuluję wszystkim nominowanym i laureatom. Wszystkim, bo wybór był bardzo trudny, najpierw dla kapituły, która pracowała kilka tygodni nad rozważeniem kandydatur, a w drugim etapie był to trudny wybór dla mnie — mówił prezydent po wręczeniu nagród. Wybrani laureaci są najznamienitsi w swojej dziedzinie — dodał. To jest forma promowania polskiej przedsiębiorczości, polskiej myśli, także technologicznej (…) to w końcu promowanie polskiej myśli biznesowej. (…) Zostaliście nagrodzeni pod koniec 2017 roku, można więc powiedzieć, że jesteście laureatami na rok stulecia odzyskania niepodległości – powiedział podczas gali finałowej prezydent Andrzej Duda.

Nagroda Prezydenta RP
Autor: Jakub Szymczuk/KPRP Wyróżnienia przyznano w 4 kategoriach: Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes i dwóch specjalnych. Prezydent Andrzej Duda przyznał również, podobnie, jak rok temu, nagrodę indywidualną.