Społeczność Pinteresta nie miała wątpliwości. Tych 6 europejskich miast ma najpiękniejszą architekturę

2022-11-29 15:27

Które z europejskich miast ma według internautów najpiękniejszą architekturę? O odpowiedź pokusił się serwis Pinterest, analizując najpopularniejsze piny swoich użytkowników. W efekcie powstała lista 6 europejskich miast, które mogą pochwalić się najpiękniejszą architekturą. Niestety, w zestawieniu zabrakło Warszawy.

barcelona
Autor: getty images Park Guell w Barcelonie

1. Londyn

Stolica Wielkiej Brytanii uplasowała się na pierwszym miejscu z imponującą ilością pinów (ok. 68.5 tys.) przedstawiających najpiękniejsze budowle i domy Londynu.

Nic dziwnego. Miasto może pochwalić się naprawdę różnorodną architekturą – zarówno zabytkową, jak i nowoczesną. Ponadto, Londyn to jedno z najbogatszych miast na świecie, co przekłada się zarówno na wygląd domów w centrum miasta, jak i budynków użyteczności publicznej. Wystarczy przejść się po Notting Hill czy uliczkami South Kensington, by zakochać się w Londynie.

Londyn
Autor: getty images Domy w South Kensington, luksusowej dzielnicy Londynu

2. Berlin

Na drugim miejscu znalazł się Berlin z 27.4 tys. pinów poświęconych architekturze tego miasta. Stolica Niemiec przez ostatnie kilkadziesiąt lat przeszła sporą metamorfozę i stała się popularną destynacją turystyczną

Za co internauci kochają architekturę Berlina? M.in. za estetykę Bauhausu i wyjątkowy klimat zarówno ulic, jak i budynków.

Berlin
Autor: getty images Widok na Berlin nocą

3. Paryż

Podium zamyka Paryż z 26.5 tys. pinów. Stolica Francji wciąż uważana jest za miasto, które zachwyca klimatem i architekturą.

Paryskie uliczki i budowle w różnych stylach historycznych nie przestają zachwycać turystów, którzy tłumnie odwiedzają to miasto każdego roku.

Paryż
Autor: getty images Widok na Paryż (Łuk Triumfalny)

4. Amsterdam

Amsterdam również ma wielu fanów na Pintereście. Świadczy o tym między innymi 25 tysięcy pinów dedykowanych architekturze stolicy Holandii.

Miłośnicy Amsterdamu zwracają uwagę m.in. na minimalną liczbę szklanych wieżowców czy urocze kolory fasad budynków znajdujących się przy rzece Amstel.

Amsterdam
Autor: getty images Domy przy rzece Amstel w Amsterdamie

5. Rzym

„Wiecznie miasto” może pochwalić się bogatą historią i architekturą. Użytkownicy Pinteresta muszą uważać podobnie, bo w serwisie aż 19.4 tys. pinów to właśnie rzymskie budowle.

Rzym ma wiele do zaoferowania poszukiwaczom estetycznych doznań: starożytne ruiny, renesansowe kościoły, barokowe budowle skąpane w złocie i zdobieniach… w Rzymie każdy znajdzie coś dla siebie.

Rzym
Autor: getty images Widok na koloseum w Rzymie

6. Barcelona

Miasto Gaudiego to prawdziwa gratka dla miłośników starej i nowej architektury. Tutaj supernowoczesny wieżowiec ze szkła i stali Torre Glores bez problemu koegzystuje z kościołem Sagrada Familia, łączącym w sobie styl secesyjny z neogotykiem.

Piny z najsłynniejszymi budynkami w stolicy Katalonii przypięło do swoich tablic prawie 11 tysięcy użytkowników Pinteresta. Dla porównania piny z architekturą Madrytu przypięło nieco mniej, bo 9.4 tys. użytkowników.

barcelona
Autor: getty images Park Guell w Barcelonie
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE