Rzeczy Osobiste – wystawa Dobrego Wnętrza na Łódź Design Festival

2020-09-01 11:50
Rzeczy Osobiste - wystawa Dobrego Wnętrza
Autor: Dobre Wnętrze Rzeczy Osobiste - wystawa Dobrego Wnętrza

Wystawa „Rzeczy osobiste” prezentuje prace polskich projektantów w nowych, unikatowych wersjach. Zaproszeni twórcy meble, lampy i dodatki swojego autorstwa zindywidualizowali tak, by powstały egzemplarze kolekcjonerskie – jednostkowe obiekty, które różnią się od pierwowzorów sposobem wykończenia, materiałem, kolorem. Na ekspozycji znalazły się także całkowicie nowe projekty, które premierę mają właśnie na wystawie „Rzeczy osobiste” prezentowanej do 30 października 2020 roku w ramach Łódź Design Festival w kompleksie Monopolis.

Autor dokonuje zmian w projekcie na wielu etapach: szkicowania, prototypowania, wdrażania do produkcji. Jak pokazuje wystawa, istotne decyzje projektowe mogą zostać podjęte także wówczas, gdy przedmiot jest już, zdawałoby się, skończonym dziełem. Rzeczy dalszej personalizacji podlegają, gdy trafiają w ręce użytkownika. Korzystając z nich użytkownik, chcąc nie chcąc, zmienia je i tym samym oswaja.

Proces nadawania przedmiotom cech osobistych trwa więc w nieskończoność. Ekspozycję przygotował magazyn „Dobre Wnętrze”. Redaktorki tego tytułu i zarazem kuratorki wystawy Magda Kazimierczuk i Iwona Ławecka-Marczewska zaprosiły do udziału w projekcie designerów współpracujących z pismem. Autorką projektu wystawy i opracowania graficznego jest Małgorzata Brecht, przez wiele lat grafik „Dobrego Wnętrza”.

Uczestnicy: 

Bujnie/Beza Projekt

Jan Garncarek

Szymon Hanczar

Kosmos Project

Aleksandra Kujawska

Malafor

Bartek Mejor

Most

Nudo design

Sebastian Pietkiewicz

Justyna Popławska

Punca

Pola Stępień

Swalow's Tail

Nikodem Szpunar

Michał Szulc

Viola Śpiechowicz

Tabanda

The Good Living & co

Tre Product

UAU project

Kuratorki wystawy:

Magda Kazimierczuk, redaktorka od ponad dekady związana z tytułem „Dobre Wnętrze”, stylistka sesji zdjęciowych. Projektuje wnętrza. W sferze jej zainteresowań są nowe zjawiska we wzornictwie, rzemiośle i sztuce. Kuratorka wystawy „Niepowtarzalni” na ŁDF 2019.

Iwona Ławecka-Marczewska, redaktor naczelna magazynu „Dobre Wnętrze”. Pisze o designie, architekturze wnętrz, sztuce. Bada trendy we wzornictwie, śledzi dokonania młodych projektantów, wspiera odradzające się w Polsce rękodzielnictwo. Kuratorka wystawy „Niepowtarzalni” na ŁDF 2019. Członkini Rady Ekspertów plebiscytu Must Have. 

Opracowanie graficzne i projekt wystawy:

Małgorzata Brecht, grafik, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autorka projektu wystawy „Projektowanie z empatią” na ŁDF 2019. Przez wiele lat pracowała jako grafik w „Dobrym Wnętrzu”, zajmuje się także UX.

Współpraca:

Ewa Jagalska, od ponad dziesięciu lat w „Dobrym Wnętrzu” jako redaktorka, aktualnie – sekretarz redakcji. Wzornictwem, architekturą i urbanistyką interesuje się w kontekście procesów społeczno-politycznych. 

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021