Przerób-My – festiwal rękodzieła, rzemiosła i upcyklingu już pod koniec maja w Warszawie!

2022-05-17 12:24
Przerób-My – festiwal rękodzieła, rzemiosła i upcyklingu
Autor: materiały prasowe Przerób-My Jubileuszowa, 5. edycja „Przerób-My – czyli festiwalu rękodzieła, rzemiosła i upcyklingu” odbędzie się w dn. 28-29 maja 2022 w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

W ostatni weekend maja Centrum Praskie Koneser na warszawskiej Pradze zmieni się w przestrzeń kreatywnej rozrywki i twórczego rzemiosła za sprawą jubileuszowej, 5. edycji wydarzenia „Przerób-My – czyli festiwalu rękodzieła, rzemiosła i upcyklingu”.

Inicjatywa „Przerób-My” łączy niezależnych artystów, rękodzielników, rzemieślników oraz ekspertów nauk przyrodniczych. W ramach jej działalności odbywają się festiwale upcyklingu, recyklingu i rękodzieła oraz warsztaty kreatywne DIY, wszystkie w duchu less waste i w atmosferze poszanowania środowiska oraz świadomej konsumpcji. Przerób-My to także wirtualna platforma dla twórców, poprzez którą mogą sprzedawać swoje prace. Wszystko zaczęło się w 2017 roku… Wtedy powstał pomysł organizacji wydarzenia, którego filarem będzie tworzenie i przetwarzanie na żywo oraz spotkania z ekspertami sztuk rękodzielniczych. Od tego czasu odbyło się ponad dwadzieścia mniejszych i większych edycji prze-twórczego wydarzenia. Przez pięć lat inicjatywa gościła w wielu warszawskich lokalizacjach, takich jak Plac Vogla, praska Drukarnia, Centrum Kreatywności Targowa, Podzamcze czy Zajezdnia MZA aż w końcu znalazła swoją bazę w Centrum Praskim Koneser, w którym niedawno powstał stacjonarny punkt Centrum Twórcze i klimatyczne Twórcze Caffe.

Zapraszamy na 5. urodziny „Przerób-My”

Na uczestników wydarzenia, które odbędzie się w dn. 28-29 maja 2022 w godz. 11.00-19.00 w Centrum Praskim Koneser, czeka mnóstwo atrakcji. Goście będą mogli wziąć udział w zajęciach kreatywnych prowadzonych przez znane postacie ze świata DIY oraz przyjrzeć się z bliska, jak tworzą mistrzowie upcyklingu i ekodesignu. W gronie ekspertów zaproszonych przez organizatorów, będą tacy specjaliści, jak m.in. Majsterki, Jimi Ogden, Rob in Wood, Kuba Korczak. Organizatorzy zapraszają także na bezpłatne warsztaty twórcze, podczas których animatorzy pokażą jak wykonać ekodekoracje oraz upcyklingowe przedmioty użytkowe. Ponadto w programie m.in.: pokaz street art – malowanie auta retro należącego do floty Panek Car Sharing, pokaz kuchni zero waste w wykonaniu Kuby Korczaka, sąsiedzka garażowka, warsztaty majsterkowania z marką narzędziową Ryobi, gra terenowa „Poznaj świat dzikich pszczół”, budowa hotelu dla owadów, pokaz ratownictwa medycznego zwierząt, pokazy artystycznego malarstwa, beczkowóz z warszawską kranówką „Woda dla Warszawy”. Wstęp na wydarzenie i udział w warsztatach i pokazach jest bezpłatny.

Targi rękodzieła – wyposażenie wnętrz, ceramika, ubrania i biżuteria

Największą gratką będzie duża strefa targów rękodzieła. Znaczna część wystawców na żywo zaprezentuje proces twórczy, zapraszając odwiedzających do swojego rękodzielniczo-artystycznego świata. Wystawcy zaprezentują niepowtarzalne, ręcznie robione produkty, takie jak: wyposażenie i dodatki do wnętrz, unikalną ceramikę, autorską biżuterię, niepowtarzalne zabawki, upcyklingową modę, torby, torebki, akcesoria.Największą gratką będzie duża strefa targów rękodzieła. Znaczna część wystawców na żywo zaprezentuje proces twórczy, zapraszając odwiedzających do swojego rękodzielniczo-artystycznego świata. Wystawcy zaprezentują niepowtarzalne, ręcznie robione produkty, takie jak: wyposażenie i dodatki do wnętrz, unikalną ceramikę, autorską biżuterię, niepowtarzalne zabawki, upcyklingową modę, torby, torebki, akcesoria.

Serdecznie zapraszamy!

28-29 maja 2022, godz. 11.00-19.00, Centrum Praskie Koneser

Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy

Partnerzy: Centrum Praskie Koneser, MPWiK w Warszawie, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, Panek Car Sharing, RYOBI, Protego Security, Nowowiejski Bags

Patroni medialni: Radio SuperNova, Moje Mieszkanie, Urządzamy.pl

Więcej informacji: Przerób-My 5 urodziny

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022