Projekty domów do 70 m2 od MURATORA

2022-01-02 10:00
M245a Trafna decyzja - wariant I
Autor: Murator

Projekt domu do 70 m2 powierzchni zabudowy to propozycja, która zapewni komfortowe warunki do życia, a zarazem będzie tania w realizacji i późniejszym utrzymaniu. Dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować?

Projekt domu do 70 m2 powierzchni zabudowy to propozycja, która zapewni komfortowe warunki do życia, a zarazem będzie tania w realizacji i późniejszym utrzymaniu. Zgodnie z najnowszymi przepisami, takie budynki od 2022 roku będą mogły być wznoszone bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, prowadzenia dziennika oraz nadzoru kierownika budowy. Dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować?

Domy do 70 m2 zabudowy – funkcjonalność i oszczędność

Mały dom o powierzchni zabudowy do 70m2 to doskonałe rozwiązanie dla par oraz małżeństw z jednym lub dwójką dzieci. Zazwyczaj obejmuje on strefę dzienną – salon z kuchnią i jadalnią, jak również łazienkę, dwie sypialnie i niewielką część gospodarczą. Choć cechuje się kompaktowymi wymiarami, oferuje wszelkie pomieszczenia niezbędne do wygodnego funkcjonowania kilku osób. Takie projekty domów są opracowywane zgodnie z założeniem, by były one niedrogie w budowie oraz bieżącej eksploatacji. Ich z pozoru prostą bryłę urozmaicają różnorodne elementy dekoracyjne, takie jak kolumny, wstawki z kamienia i desek elewacyjnych, podcienie czy pergola nad tarasem. Domy o powierzchni zabudowy do 70 m2 najczęściej nie są podpiwniczone ani nie posiadają garażu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ich sąsiedztwie wybudować wolnostojący budynek z miejscem do schowania samochodu. Choć ich powierzchnia zabudowy nie przekracza 70 m2, rzeczywista powierzchnia użytkowa może sięgać nawet 100 m2.

Ciekawe projekty domów do 70 m2 zabudowy

Projekty domów o powierzchni zabudowy do 70 m2 potrafią być niezwykle zróżnicowane. Modnym i najchętniej wybieranym przez inwestorów rozwiązaniem są obiekty na planie prostokąta z dwuspadowym dachem – niezwykle kompaktowe, a przy tym wygodne w codziennym użytkowaniu. Mogą to być zarówno budynki utrzymane w klasycznym stylu, jak i zaprojektowane na wzór nowoczesnej stodoły. Ciekawą propozycją są domy w kształcie kwadratu, przykryte czterospadowym dachem – wyjątkowo ustawne pomimo swego stosunkowo niewielkiego rozmiaru. W szerokiej gamie domów o powierzchni zabudowy do 70 m2 nie zabrakło także modernistycznych propozycji z płaskim dachem i obszernymi przeszkleniami, które doskonale sprawdzą się jako energooszczędne budynki mieszkalne. Zależnie od naszych potrzeb, możemy zdecydować się na dom parterowy do 70 m2 powierzchni zabudowy, w którym strefa dzienna i nocna znajdą się na jednej kondygnacji, lub też wersję z poddaszem – czy to użytkowym, czy przeznaczonym do adaptacji w późniejszym czasie.

Ania
Autor: Murator Link: Ania

Zalety domów do 70 m2 zabudowy

Czy dom 70 m2 powierzchni zabudowy będzie dobrym rozwiązaniem? Z pewnością taka propozycja posiada wiele zalet, przemawiających na jej korzyść. Przede wszystkim jest ona wartą przemyślenia alternatywą dla mieszkania w bloku. Taki budynek oferuje powierzchnię użytkową zbliżoną lub nawet większą od lokalu w wielorodzinnym budownictwie, a zarazem zapewnia znacznie wyższy poziom prywatności i poczucie niezależności. Koszt jego wzniesienia i wykończenia będzie podobny do ceny, jaką zapłacimy za mieszkanie na miejskim osiedlu. Jednocześnie zyskujemy możliwość codziennego spędzania czasu w przydomowym ogrodzie oraz korzystania z wszelkich wygód, jakie oferuje własna nieruchomość. Dzięki niewielkiemu metrażowi i prostej formie, taki projekt domu jest szybki i niedrogi w realizacji, zapewniając komfortowe warunki do życia nawet dla kilkuosobowej rodziny. Nie bez znaczenia będzie również możliwość budowy domu o powierzchni zabudowy do 70 m2 na zgłoszenie, która obowiązuje od stycznia 2022 roku.

Projekty domów do 70 m2 powierzchni zabudowy cieszą się w ostatnim czasie olbrzymim powodzeniem. Tanie i proste w budowie, zachwycają swoją estetyką oraz niskim kosztem utrzymania. Dzięki swojej zróżnicowanej formie trafiają w gust zarówno zwolenników tradycyjnego, jak i nowoczesnego stylu. Z tego względu są chętnie wybierane przez właścicieli małych działek oraz osoby, którym zależy na uproszczeniu formalności oraz obniżeniu budżetu całej inwestycji.