Polak zbudował podlaską chatę z LEGO. Jego projekt ma szansę trafić do sklepów

2022-11-29 11:52

Pochodzący z Białegostoku Łukasz Więcek bierze udział w konkursie LEGO Ideas. Jego projekt “Dom z Krainy Otwartych Okiennic” przedstawiający podlaską chatę przeszedł do kolejnego etapu konkursu i ma szansę być produkowanym na masową skalę.

Podlaski domek z LEGO
Autor: Autor: facebook.com/Legodatapl Polak zbudował podlaską chatę z LEGO

- Przedstawiam Państwu dom, który jest inspirowany Podlasiem, czyli jednym z polskich regionów. To właśnie tam można zobaczyć stare, drewniane domy, ozdobione ręcznie malowanymi okiennicami. To właśnie dlatego Podlasie nazywa się Krainą Otwartych Okiennic. Zbudowany przeze mnie dom, ozdobiony z zewnątrz niebieskimi i białymi detalami, zarówno na okiennicach, jak i na fasadzie, ma otwierany dach.

Dzięki temu można zobaczyć, jak wygląda w środku. Przed domem znajdują się studnie, beczka z wodą, stare drzewa, ławeczka oraz ogrodzenie. Mamy tam też dwie figurki przedstawiające parę artystów oraz dwa psy, które korzystają z uroków wiejskiego życia - tak sam opisał swój projekt Łukasz Więcek na stronie konkursu, finalista programu TVN, Lego Masters.

Podlaska chata w konkursie LEGO

Aby przejść do następnego etapu rywalizacji, trzeba było zdobyć 10 tys. głosów. To okazało się proste, szczególnie dzięki wsparciu na Instagramie twórców Make Life Harder. Co dalej? Teraz pozostaje czekać na opinię ekspertów LEGO, którzy sami będą próbowali odtworzyć tę budowlę, a następnie zdecydują, czy będzie produkowana na skalę masową i trafi do każdego sklepu z zabawkami.

Projekt Łukasza Więcka wspiera Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, będąca inicjatorem całego projektu.

Przeczytaj więcej:

Źródło: bialystok.pl
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE