M jak Mieszkanie, Moje Mieszkanie, Dobre Wnętrze i Urządzamy.pl na targach Warsaw Home 2018

2018-10-29 11:34

Za nami trzecia edycja targów Warsaw Home, w których – jak co roku – aktywnie uczestniczyliśmy. Te kilka dni wypełniały spotkania z czytelnikami, kreatywne warsztaty, profesjonalne sesje zdjęciowe oraz ciekawe wykłady i dyskusje. Zobaczcie, jak zapamiętamy tegoroczną edycję Warsaw Home.

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home odbywające się w Ptak Warsaw Expo to uczta dla miłośników dobrego designu. Z roku na rok przyciągają coraz więcej wystawców i zwiedzających. Tegororczna, trzecia edycja, obfitowała w ciekawe wydarzenia, które mieliśmy przyjemność współorganizować lub brać w nich udział.

Przez cztery targowe dni wszyscy odwiedzający targi – zarówno przedstawiciele firm, jak i nasi czytelnicy, mieli okazję spotkać się z redakcjami magazynów M jak Mieszkanie, Moje Mieszkanie, Dobre Wnętrze oraz Urzadzamy.pl. Na naszym stoisku odbywały się liczne kreatywne warsztaty, np. z tworzenia lasu w słoiku, malowania mebli farbami kredowymi czy robienia miniszklarni, a zaprzyjaźnieni z redakcjami projektanci, architekci i styliści udzielali porad wnętrzarskich. Był to również czas intensywnych spotkań biznesowych.

Wyjątkowo ciekawym wydarzeniem był tegoroczny archiDAY, objęty patronatem medialnym przez M jak Mieszkanie i Urządzamy.pl. To organizowane przez Polskie Centrum Architektury Wnętrz branżowe spotkanie dla architektów, projektantów wnętrz, dekoratorów i designerów, składające się z wykładów, warsztatów i wystaw. Podczas archiDAY 2018 na scenie głównej odbywały się spotkania, wywiady i dyskusje również z naszym udziałem – Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna M jak Mieszkanie i Urządzamy.pl opowiadała o współpracy architektów i fotografów z wydawcami magazynów wnętrzarskich.
W ramach strefy Hompics goście archiDAY mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca fotografów i stylistów. Współpracujący z naszymi tytułami fotograf Yassen Hristov, założyciel agencji Hompics.com, wraz z fotografem Maciejem Ciochem oraz stylistkami Agnieszką Malec, Zoyką, Elizą Mrozińską i Patrycją Rabińską poprowadzili interaktywne warsztaty, w czasie których powstała m.in. okładka magazynu M jak Mieszkanie oraz wiele innych zdjęć, które będzie można zobaczyć na łamach naszego miesięcznika.
W ramach archiDAY odwiedzający mogli ponadto obejrzeć wystawę „Humanistyczny wymiar użyteczności”, na której zostały zaprezentowane prace studentów i pedagogów Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie. Uczestnicy archiDAY 2018 przez cztery dni mieli możliwość udziału w warsztatach z tworzenia wizualizacji z użyciem SketchUp + Vray by archiUp, z projektowania przestrzeni biurowych z wykorzystaniem pCon.PLANNER + p.Con.BOX, z projektowania w programach ARCHICAD i Vectorworks.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home w podwarszawskim Nadarzynie zgromadziły rekordową liczbę 623 wystawców, z czego 119 to firmy zagraniczne, w tym znane i cenione na całym świecie marki, np.: Vitra, Moroso, Kartell, Magis, B&B Italia, Tom Dixon czy Edra. Stoiska zajęły powierzchnię 120 tys. m2, odwiedziło je łącznie 67 325 zwiedzających. Wszystko to sprawia, że Warsaw Home to największe i najszybciej rozwijające się tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej.
Z niecierpliwością czekamy na Warsaw Home 2019 – kolejną edycję targów, które są dla nas świetną okazją do nawiązywania współpracy, spotkań z czytelniakmi, współtworzenia interesujących wydarzeń i zbierania inspiracji.

Warsaw Home 2018: relacja wideo