Remont Placu Na Rozdrożu
Plac Na Rozdrożu to obszar zabytkowy, który powstał w XVIII wieku jako element Osi Stanisławowskiej. Następnie, w XX wieku plac przeszedł szereg zmian w związku z budową Trasy Łazienkowskiej. Właśnie wtedy plac przybrał swoją charakterystyczną dwupoziomową formę.

i
Nowy projekt Placu Na Rozdrożu ma w założeniu uszanować warstwę historyczną tego miejsca i jednocześnie uwzględnić współczesne potrzeby. Jak możemy się dowiedzieć z komunikatu Zarządu Dróg Miejskich, projekt nowego placu był konsultowany z konserwatorem zabytków, a cała inwestycja będzie miała nadzór archeologiczny.

i
Jak będzie wyglądał Plac Na Rozdrożu po remoncie?
Najważniejszą zmianą, którą przejdzie Plac Na Rozdrożu będzie instalacja nowoczesnych wind, które połączą górny i dolny poziom placu. Obecnie, jeśli chcemy dostać się na przystanki autobusowe w ciągu Trasy Łazienkowskiej, musimy użyć długich schodów.
Windy będą ogromnym ułatwieniem dla osób starszych, z niepełnosprawnościami czy opiekunów z dziećmi, dla których dziś to miejsce jest zupełnie niedostępne
- informuje Zarząd Dróg Miejskich.
W ramach prac remontowych odnowione zostaną również same schody, a oba przystanki autobusowe poszerzone i wyposażone w dodatkowe miejsca do siedzenia oraz wyższy krawężnik, który ułatwi wsiadanie do autobusu. Ponadto, obszar Placu Na Rozdrożu zyska więcej naturalnej zieleni.

i
Za metamorfozę Placu Na Rozdrożu będzie odpowiadać firma Strabag Polska, która może pochwalić się wieloma realizacjami na terenie stolicy. Firma była wykonawcą m.in. głośnej przebudowy placu Pięciu Rogów.

i
Zarząd Dróg Miejskich zakłada, że prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku i potrwać ok. 12 miesięcy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Plac Na Rozdrożu w nowej odsłonie zobaczymy w 2024 roku.
Źródło: warszawa.naszemiasto.pl