Pierwszy IKEA Festiwal online. Odwiedź znanych artystów, DJ i szefów kuchni w ich domach

2021-09-16 7:31
ikea
Autor: IKEA

IKEA zaprasza do świętowania tego, co najlepsze w domowym życiu, organizując pierwszy globalny 24-godzinny IKEA Festiwal. Artyści, projektanci, DJ-e, szefowie kuchni oraz wiele innych utalentowanych osób zamieni swój dom w wirtualną scenę, otwierając tym samym drzwi do nowych doświadczeń. Spotykamy się już 16 września online!

Jakość czasu spędzanego we własnych czterech ścianach jeszcze nigdy nie była tak ważna, dlatego IKEA chce „otworzyć nam drzwi” do lepszego życia w domu poprzez festiwal online. Wezmą w nim udział zarówno muzycy, jak i znani na całym świecie projektanci czy kucharze. Ich codzienne salony, kuchnie i podwórka zamienią się w trakcie wydarzenia w wirtualne sceny. Event transmitowany będzie z ponad 100 domów na ponad 50 rynkach IKEA na całym świecie, a udział w nim będzie bezpłatny i otwarty dla każdego z dostępem do internetu.

- Życie w domu w ciągu ubiegłego roku nabrało dla każdego z nas zupełnie nowego znaczenia, a dzięki wirtualnemu wydarzeniu możemy otworzyć drzwi do wielu mieszkań na całym świecie – celebrując tym samym indywidualność i kreatywność. Pierwszy IKEA Festiwal będzie naszą największą globalną podróżą po domach – mówi Olivia Ross Wilson, Dyrektor ds. Komunikacji w Grupie Ingka (IKEA Retail).

IKEA
Autor: IKEA

Festiwal IKEA 2021 - wybierz swój pokój

Globalna inicjatywa - IKEA Festiwal - dostępna będzie również za pośrednictwem strony IKEA.pl. Do wyboru będą różne pomieszczenia, które odzwierciedlają to, co dla ludzi jest najważniejsze w ich własnej przestrzeni: przebywanie z rodziną i przyjaciółmi, muzyka, jedzenie czy design. Uczestnicy będą mogli wybrać wirtualny pokój najbardziej odpowiadający ich potrzebom oraz zainteresowaniom tak, aby czerpać z niego jak najwięcej. Wydarzenia w poszczególnych wnętrzach odbywać się będą w tym samym czasie w ciągu 24 godzin, jednak po zakończeniu eventu możliwe będzie obejrzenie tych, na które nie starczyło nam czasu.

Fani aranżacji wnętrz zapraszani są do odwiedzin u interesujących osobowości, np. Ilse Crawford, Paula Svenssona czy Mikaela Axelssona. Uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak mieszkają współpracownicy i projektanci marki w różnych krajach. Wśród oferowanych wydarzeń znajdą się również kameralne koncerty w domach artystów oraz DJ-ów takich jak: MØ, Masego czy NIKI oraz atrakcje ze świata kulinariów. Podczas kuchennych rozmów, m.in. z Giovannim Leddonem, toczyć się będą dyskusje na tematy związane ze środowiskiem i cyrkularnością. Natomiast znani szefowie kuchni, w tym Pasta Queen, w trakcie kulinarnych pokazów pokażą swoje ulubione przepisy.

ikea
Autor: IKEA

IKEA Museum Digital

Podczas festiwalu nastąpi również otwarcie nowej platformy IKEA Museum Digital - cyfrowego muzeum IKEA, w którym będzie można zobaczyć, jak firma zmieniała się na przestrzeni dekad. Nowa platforma internetowa będzie najszerszym internetowym źródłem informacji i wiedzy o ogromnej i tętniącej życiem historii IKEA na przestrzeni wielu lat. Oprócz historii o życiu w domu i produktach IKEA, pokazuje wewnętrzne funkcjonowanie firmy. IKEA dzieli się swoimi doświadczeniami bez względu na to, czy chodzi o triumf, czy wyciąganie wniosków z popełnianych błędów, by stale się rozwijać.

To jednak nie wszystkie atrakcje, na gości czeka jeszcze o wiele więcej! Część festiwalu poświęcona zostanie nowościom, które niebawem pojawią się też na polskim rynku – nowemu asortymentowi dla wielbicieli gier komputerowych, opracowanemu przez IKEA we współpracy z Republic of Gamers (ROG). Dzięki nowym artykułom z łatwością będzie można stworzyć osobiste stanowisko do gier we własnym domu.

IKEA
Autor: IKEA

Zwiedzanie fabryki IKEA w Polsce

Polska będzie miała swój udział w panelu dedykowanym asortymentowi IKEA, gdzie pokazana zostanie hala produkcyjna w Zbąszynku. Produkowana jest tam m.in. uniwersalna tablica narzędziowa SKÅDIS, którą z łatwością można aranżować według własnych potrzeb. Pozwala ona na prostą organizację i przechowywanie małych przedmiotów w taki sposób, żeby zawsze mieć je pod ręką. Produkt został wprowadzony na rynek wiosną 2007 roku, a do dziś sprzedano ponad 7 milionów egzemplarzy.

Fabryka w Polsce jest jednym z największych dostawców mebli dla IKEA na świecie. Wprowadzane są tam coraz nowsze rozwiązania technologiczne związane także ze zrównoważonym rozwojem, czego przykładem jest odpowiedzialne gospodarowanie odpadami.

Wizją IKEA jest tworzenie lepszego życia dla wielu ludzi poprzez oferowanie estetycznych i funkcjonalnych rozwiązań, które pomagają nam w domowym życiu na co dzień. Festiwal inspirowany tą wizją to nowe doświadczenie. Podróż po wnętrzach z całego świata ma być inspiracją do rozmowy na temat lepszego życia w domu, bardziej zrównoważonego i przystępnego cenowo otoczenia, które inspiruje, wywołuje pozytywne emocje i sprzyja dobrym relacjom z najbliższymi.

Jak wziąć udział w Festiwalu IKEA?

Aby wziąć udział w IKEA Festiwal i zapoznać się z pełnym programem wystarczy wejść na stronę IKEA.pl/Festiwal. Festiwal otworzy swoje drzwi o 8 rano w czwartek 16 września 2021 r. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Link do wydarzenia: IKEA.pl/Festiwal

IKEA
Autor: IKEA
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021