Patronowaliśmy OKK! Design. Relacja V edycji spotkań z dobrym wzornictwem!

2015-06-02 14:17 Monika Czerwińska-Konarska

OKK! design to cykl szkoleń przedstawiających kierunki w polskiej aranżacji wnętrz. V edycja, na której mieliśmy okazję poznać opinię światowej sławy projektanta Roberta Majkuta na temat współczesnej definicji designu, a także polskie i zagraniczne trendy w aranżacji wnętrz już za nami. Przedstawiamy relację z V edycji OKK! design w Warszawie.

27 maja br. w warszawskim Centrum Wyposażenia Wnętrz – Domoteka, odbyła się V edycja cyklu szkoleniowo-konferencyjnego OKK! design. Szkolenie zgromadziło licznie przybyłych przedstawicieli branży projektowania i aranżacji wnętrz, architektów, projektantów i miłośników dobrego designu.  

Znaczenie designu we współczesnym świecie według Roberta Majkuta

Podczas piątego spotkania z dobrym wzornictwem zaprezentowano najnowsze kolekcje mebli i oświetlenia dostępne na polskim rynku. Gości i partnerów powitała pomysłodawczyni imprezy Olga Kisiel-Konopka z agencji OKK! Gwiazdą spotkania był projektant światowego formatu – Robert Majkut. Jego prezentacja „DESIGN – REDEFINICJE" wzbudziła ogromne zainteresowanie i była cytowana przez słuchaczy, a większość mówców nawiązywała do niej w swych późniejszych wypowiedziach. Wykład Roberta Majkuta traktował o idei projektowania, wskazywał kierunki współczesnego wzornictwa, a przede wszystkim skłaniał do refleksji i zadumy nad sensem tworzenia przedmiotów, które powinny być sztuką użytkową, a nie tylko sztuką, zamkniętą w muzealnej gablocie.

Patroni medialni OKK! design
Autor: materiały prasowe Urzadzamy.pl wśród patronów medialnych V edycji OKK! design w Warszawie. Zdjęcie: Lidia Skuza

Nowe trendy w aranżacji wnętrz: co ma wspólnego design z modą?

Maciej Bojanowski z Mebel RUST przedstawił nowe kolekcje, trendy rynkowe i innowacyjne materiały w kuchni. Daniel Welfel z Andrew Lucas Warsaw opowiadał o projektowaniu nowoczesnych technologii we współczesnych wnętrzach. Agata Rauch przybliżyła zebranym nowości potargowe producenta oświetlenia Luci Italiane, a także zaprezentowała topową włoską markę Terzani. Produkty obu firm znajdują się w ofercie warszawskiego showroomu z oświetleniem – Luminosfera. Galerie Venis reprezentował właściciel - Cezary Czub, który opowiedział o bestsellerach i nowościach w ofercie hiszpańskiej fabryki płytek ceramicznych VENIS. Jego prezentacja poświęcona była również tematowi trendów we wzornictwie oraz nowościom technologicznym. Opiekun architekta w BoconceptPaulina Szelemetko - pokazała gościom nowości duńskiej marki – serię mebli ogrodowych, sprawdzających się również w aranżacjach wnętrz. O powiązaniu mody i designu opowiadały: Krystyna Odolińska twórczyni marki KOD i Ewa Ambroziak właścicielka butiku N1 SPACE. Łukasz Bujanowicz z Avant wyjawił zebranym sekret sukcesu projektów Modern i Twiggi stworzonych przez Kabo&Pydo. Warto dodać, że każdy uczestnik OKK! design otrzymał w prezencie jeden z designerskich kubków opatrzonych logotypem OKK! W programie V edycji OKK! design znalazło się również szkolenie z dyplomowanym coachem – Moniką Perdjon. Zaś gość specjalny Katarzyna Kochańska – opowiadała o zapachu we wnętrzu, jego znaczeniu i właściwościach. Za aranżację przestrzeni podczas spotkania z dobrym wzornictwem odpowiadała proj. Patrycja Sapiełkin-Strupiechowska. O podniebienia gości zadbała Restauracja Przypraw Dopraw.