Oto 10 najlepszych luksusowych hoteli na świecie. W jednym mieszkał maharadża

2023-05-25 13:11

Serwis Trip Advisor przeanalizował tysiące recenzji hoteli premium i stworzył listę 10 obiektów z całego świata, które wynoszą luksus na jeszcze wyższy poziom. Na szczycie zestawienia pojawiło się iście bajeczne miejsce!

Rambagh Palace w Dżajpurze
Autor: materiały prasowe booking.com Rambagh Palace w Dżajpurze

Najlepsze luksusowe hotele świata

Na co podróżujący zwracają uwagę, wybierając luksusowy hotel? Jak wynika z danych serwisu TripAdvisor, na pierwszym miejscu jest lokalizacja – niekoniecznie chodzi o centrum miasta, ale również o otaczającą obiekt przyrodę i piękne widoki.

Kolejnym aspektem, który decyduje o wyborze danego hotelu premium jest jakość obsługi i czystość. Nieco mniej uwagi bogaci goście hotelowi zwracają na wystrój miejsca, jego design oraz na hotelową kuchnię.

Które obiekty hotelowe wybierane są przez osoby z grubym portfelem? TripAdvisor przeanalizował ponad milion hoteli, które ocenili użytkownicy w 2022 roku i stworzył listę najlepszych hoteli na świecie, w których warto się zatrzymać w tym roku.

Całą listę, podzieloną na poszczególne kategorie takie jak: all-inclusive, B&B, hotele przyjazne rodzinom, hostele oraz luksusowe hotele można znaleźć na stronie TripAdvisor.

My przyjrzyjmy się grupie 10 najlepszych hoteli z półki premium. Jak wynika z danych serwisu TripAdvisor, trzy luksusowe obiekty, w których warto zatrzymać się w 2023 to:

 • Rambagh Palace (Dżajpur, Indie)
 • Ozen Reserve Bolifushi (Bolifushi, Malediwy)
 • Hotel Colline de France (Gramado, Brazylia)

Na kolejnych miejscach uplasowały się:

 • Shangri-La The Shard (Londyn, Wielka Brytania)
 • The Ritz-Carlton (Hongkong, Chiny)
 • JW Marriott Marquis Hotel (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)
 • Romance Istanbul Hotel (Stambuł, Turcja)
 • Ikos Dassia (Dassia, Grecja)
 • Ikos Andaluzja (Estepona, Hiszpania)
 • Padma Resort Ubud (Puhu, Indonezja)

Rambagh Palace – najlepszy luksusowy hotel na świecie

Rambagh Palace nazywany potocznie „klejnotem Dżajpuru” wzniesiono w Dżajpurze w XIX wieku. Na początku XX wieku brytyjski architekt Samuel Swinton Jacob rozbudował pałac, w którym następnie zamieszkał ówcześnie panujący maharadża Sawai Man Singh II. Pałac Rambagh przez kilka dekad był w posiadaniu indyjskich władców, by w 1957 stać się 5-gwiazdkowym hotelem.

Rambagh Palace w Dżajpurze
Autor: materiały prasowe booking.com Rambagh Palace w Dżajpurze

Rambagh Palace to bez wątpienia wyjątkowe miejsce, które łączy w sobie historyczne dziedzictwo Indii z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Goście, którzy zatrzymają się w „klejnocie Dżajpuru” mogą liczyć na profesjonalną obsługę i najwyższy poziom luksusu.

W recenzjach w serwisie TripAdvisor osoby, które miały szansę spędzić kilka nocy w tym niezwykłym miejscu, zachwalają m.in. wyrafinowane jedzenie, zapierające dech widoki na rajski ogród, ogromne i bajecznie wygodne łóżka, a nawet złote filiżanki, w których podawana jest kawa i herbata.

Ile kosztuje pobyt w Rambagh Palace? Dwie osoby spędzając jedną noc w tym luksusowym hotelu muszą zapłacić ok. 1865 zł.

Rambagh Palace w Dżajpurze
Autor: materiały prasowe booking.com Rambagh Palace w Dżajpurze

Źródło:

 • wikipedia.org
 • well.pl