OKK! design – 7. edycja. Zapraszamy na spotkanie z dobrym wzornictwem!

2016-03-08 16:50

Już 14 marca 2016 roku odbędzie się 7. edycja OKK! design! spotkań z dobrym wzornictwem. Motywem przewodnim spotkania będzie: DESIGN OD KUCHNI, na które zapraszamy wraz z przedstawicielami firm wnętrzarskich, reprezentantami środowiska akademickiego, czołowymi projektantami form przemysłowych i ludźmi ze świata designu. Zapoznajcie sie z programem 7. edycji OKK! design

Już w poniedziałek, 14 marca 2016 roku odbędzie się 7. edycja OKK! design! spotkań z dobrym wzornictwem. Motywem przewodnim 7. spotkania będzie: DESIGN OD KUCHNI, na które zapraszamy wraz z przedstawicielami firm wnętrzarskich, reprezentantami środowiska akademickiego, czołowymi projektantami form przemysłowych i ludźmi ze świata designu. Zapoznajcie sie z programem 7. edycji OKK! design

OKK! design! Program wydarzenia: 

Prelekcje i prezentacje produktowe w części merytorycznej:

- Galeria HEBAN (www.galeria.heban.pl)

- PEKA (www.peka.pl)

- Studio Prostych Form (www.spf.waw.pl)

- ELFA (www.elfa.com)

- Cotton&Co. (www. cottonco.pl)

- Klafs (www.klafs.pl)

 

Wydarzenia towarzyszące:

- Prezentacja kuchni Aster Cucine dostępnej w Galerii Heban 

- Premiera innowacyjnego systemu Sparring+  marki ELFA

- Wystawa  polskiego designu przygotowana przez DŁUGA showroom

- EcoMalta – naturalna, w pełni ekologiczna innowacyjna struktura kwarcowa

Spotkanie poprowadzi prezenterka TVN i pogodynka Anna Dec.

 

Termin: 14.03.2015,

Miejsce: MYSIA 3(www.mysia3.pl) - to miejsce w sercu Warszawy, między Placem Trzech Krzyży a „Palmą” na Rondzie De Gaulle’a. W budynkach przy Mysiej mieścił się w czasach komuny urząd cenzury, który przez kilkadziesiąt lat kontrolował książki, teksty piosenek, a nawet szkolne podręczniki.

Dzisiaj to samo miejsce wypełniają sklepy z modą, akcesoriami, biżuterią czy wyposażeniem wnętrz, a adres polecony został jako jedyne miejsce na zakupy w Warszawie przez magazyn New York Times. Na czterech poziomach znajdziemy kilkanaście sklepów takich marek, jak COS, MUJI, NAP, Mariusz Przybylski, NENUKKO, ORSKA, She/s a Riot, Młoda Polska czy Stetson. Mieści się tu również galeria fotografii: Leica Gallery, która na swoim koncie ma wystawy takich artystów jak Elliott Erwitt czy Vivian Meier.

MYSIA 3 przyciąga miłośników loftowych klimatów, dobrej mody, prostoty, jakości i niepowtarzalnego stylu.

 Za aranżację przestrzeni odpowiadać będzie projektantka wnętrz, dziennikarka i wykładowczyni Patrycja Sapiełkin-Strupiechowska.

 

Wstęp wolny! Do zobaczenia!

Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności do 11.03.2016 (piątek) - Olga Kisiel-Konopka, olga@olgakk.pl, lub tel. 882 444 811

 

 

Podczas 7.edycji OKK! Design! odbedą się również wykłady gości specjalnych:

Robert Majkut

Znany na całym świecie designer, ekspert w projektowaniu dla biznesu, Dyrektor Generalny
w firmie Robert Majkut Design – jednej z najbardziej cenionych firm branży kreatywnej w Polsce, współwłaściciel firmy, współtwórca marki i główny projektant w Whaletone Ltd.

Wielokrotnie nagradzany i doceniany za swoją działalność przez środowiska branżowe
oraz dziennikarskie m.in. w 2004 roku utytułowany przez British Council wyróżnieniem „Rising Star” i w 2007 roku nominowany do ElleStyle Awards w kategorii „dobry design”.  Laureat European Property Awards 2015/2016 w kategorii Leisure Interior Design za projekt Multikino Złote Tarasy. (www.design.pl)

 dr Krystyna Łuczak-Surówka

Historyk i krytyk designu. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki UJ, gdzie jako pierwsza obroniła pracę magisterską, a następnie doktorską z historii polskiego wzornictwa. Obecnie pracuje nad habilitacją – monografią Teresy Kruszewskiej. Wykładowca warszawskiej ASP. Współtwórczyni marki VZÓR przywracającej klasyki polskiego wzornictwa.Założycielka i organizator akcji charytatywnej DESIGN DLA ZWIERZĄT. Niezależny konsultant projektów wdrożeniowych dla firm. Specjalistka w zakresie polskiego designu. Jeden z ekspertów w filmie „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa” produkcji Domo.tv - Canal+. (www.designby.pl)

Ewa Czerny

Architektka i projektantka wnętrz z wrocławskiej pracowni 3XA, którą prowadzi wspólnie z architektami Maciejem Kowalukiem i Łukaszem Reszką. Prowadząca program telewizyjny „Podzielić M2” w Domo+.