Nowy showroom Amica. Nowoczesne kuchnie i szczypta historii

2018-06-02 16:01

AGD z oferty marki Amica zaprezentowane na 500 metrach kwadratowych nowoczesnej przestrzeni ekspozycyjnej. Do tego miniwystawa historycznych modeli kuchenek, produkowanych w przeszłości w fabryce we Wronkach, oraz eleganckie pomieszczenia warsztatowe i konferencyjne. W dniu otwarcia showroomu Amica zaprosiła gości do wspólnego gotowania z Andrzejem Polanem.

Showroom zlokalizowany w strukturze stadionu Lecha przy Bułgarskiej 17 w Poznaniu to przestrzeń, na której prezentowane są produkty Amica i innych marek Grupy (Hansa, Gram i CDA), obecne na prawie 60 rynkach zagranicznych. Głównym przeznaczeniem tego miejsca jest podejmowanie kontrahentów z całego świata oraz gości zainteresowanych ofertą firmy – przede wszystkim klientów.

Na nich właśnie w showroomie czekają dobrze zaprojektowane, zaawansowane technologicznie i atrakcyjne wizualnie sprzęty z kategorii zarówno dużego, jak i małego AGD. Znaleźć tu można płyty grzejne, piekarniki, wyciągi, lodówki, zmywarki i pralki, lecz także chłodziarki do wina, czajniki elektryczne, tostery czy odkurzacze.

Salon zajmuje powierzchnię blisko pięciuset metrów kwadratowych. Jego integralną częścią stały się dwie w pełni funkcjonalne otwarte kuchnie, zachęcające do wspólnego rozwijania sztuki kulinarnej w gronie i z udziałem gości showroomu, tak jak pod wodzą Andrzeja Polana w czasie inauguracji salonu. Oprócz powierzchni ekspozycyjnej w skład showroomu wchodzi niema 90-metrowa sala konferencyjna, sala szkoleniowa oraz kameralna salka spotkań.

Myślimy o tym, żeby showroom stał się ważnym punktem na mapie Poznania, który odwiedzać będą osoby niezwiązane biznesowo z naszą firmą, a zainteresowane jej tradycjami i osiągnięciami, na przykład grupy szkolne. Marzy nam się, żeby showroom był miejscem wydarzeń kulinarnych czy warsztatów dla młodzieży, która miałaby okazję w praktyczny i ciekawy sposób dowiedzieć się więcej na temat zdrowego gotowania i technologii, jakie mogą w tym pomóc – mówi Piotr Skubel, wiceprezes zarządu Grupy Amica oraz prezes zarządu Amica Handel i Marketing. – Realizując tę inwestycję, chcieliśmy, żeby showroom służył nie tylko celom handlowo-marketingowym, ale również „żył” na co dzień i stał się miejscem wartościowym dla mieszkańców miasta i regionu – zaznacza.

Uroczyste otwarcie showroomu odbyło się 24 maja 2018 r. Uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach kulinarnych i pokazie live cookingu w wykonaniu mistrza kulinarnego, Andrzeja Polana.

 

Piekarniki Amica

Autor: Materiały prasowe Amica

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa Amica generuje ponad 70 procent przychodów na ponad 50 rynkach zagranicznych. We Wronkach Amica S.A. produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne.

 

Firma jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej i Godła Teraz Polska.