Noc z Designem w Galerii Wnętrz Domar: zapraszamy na inspirujące spotkanie pod hasłem Design Naturalnie

2015-06-11 16:08

Galeria Wnętrz Domar stanie się miejscem prezentacji najlepszych polskich wystaw, wyjątkowych projektów producentów i projektantów związanych z dobrym wzornictwem i pięknymi przedmiotami. Innowacyjne produkty, nowości znanych polskich marek, użytkowe przedmioty, oryginalne meble i nowatorskie projekty z całego Dolnego Śląska oraz Polski do zobaczenia i dotknięcia już podczas tegorocznej Nocy z Designem, która odbędzie się już 18 czerwca 2015 w Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu.

Noc z Designem to wyjątkowe wydarzenie, które jest coroczną okazją do zapoznania się z produktami firm przodujących w designie i nowoczesnym wzornictwie. Podczas Nocy z Designem odkrywane są talenty, kreowane trendy wnętrzarskie i prezentowane nowości, które przybliżają design każdemu zainteresowanemu. Przewodnią myślą organizatorów kolejnej odsłony Nocy z Designem jest „Design Naturalnie", czyli wszystko to, co naturalne. W tym roku dominować będą zdrowe, zgodne z duchem czasu przedmioty wykonane z naturalnych materiałów.

Noc z Designem po raz 7.: inspirujące wystawy

„Design Naturalnie" to myśl przewodnia, która stała się inspiracją organizatorów 7. Nocy z Designem. Podczas wyjątkowej nocy zaprezentowane zostaną meble i produkty z naturalnych materiałów i najciekawsze projekty związane z trendem eko. Noc z Designem to również szansa obejrzenia inspirujących wystaw polskich projektantów, które będą mieć swoje premierowe odsłony. Celem naturalnych ekspozycji jest między innymi pobudzenie przybyłych gości do poszukiwań własnych interpretacji naturalnego drewna. Podczas 7. Nocy z Designem zobaczymy wiele inspirujących ekspozycji:

  1. Marki Dolnośląskie, a wśród nich przede wszystkim marki: Agnieszka Bar, Chors, Ende, LoftLight, Manufaktura Bolesławiec, Monomoka, Zieta Prozessdesign, Flapo, Projekt Drewno, Gepetto czy Poppyworks, Ragaba i wiele innych,
  2. Wystawa "must have" – Łódź Design Festival,
  3. Meble Marzeń – Meble.pl,
  4. Dobry Tydzień Projektanta – Dobroteka,
  5. Dolnośląska Sieć Wzornictwa Przemysłowego,
  6. Przedmioty dobrze zaprojektowane – Klaster Dobry Polski Wzór,
  7. Samoobsługowe Muzeum / Ziemia – Muzeum Współczesne Wrocław,
  8. Waterlove – School of Form,
  9. Wystawa Welldone – Fundacja Być Razem,
  10. Prace studentów - Szkło - Ceramika - Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Noc z Designem 2015: goście specjalni

Noc z Designem to nie tylko prezentacja produktów wnętrzarskich najlepszych polskich producentów meblowych i najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu, ale także wspieranie kreatywności i przedsiębiorczości lokalnych marek, wyróżnienie młodych projektantów, a przede wszystkim inspirowanie mieszkańców Wrocławia do obcowania z designem. Program imprezy obejmuje także spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Wśród nich m.in. Oskar Zięta – ceniony na całym świecie architekt, projektant, technolog i wizjoner, którego projekty brytyjski magazyn „Wired" nazwał meblami przyszłości. Na odwiedzających będzie czekać wiele dodatkowych atrakcji, w tym pokaz gotowania Beaty Śniechowskiej, uczestniczki programu MasterChef Polska, która będzie gościem specjalnym Dobrego Smaku w Przystanku Inspiracja czy występ producenta Szatta – producenta muzycznego, mistrza Polski beatmakerów 2013 w kategorii "live act".

Design Udomowiony w Galerii Wnętrz Domar

W ramach Nocy z Designem i Designu Udomowionego zaprezentowane zostaną zarówno rodzime, jak i zagraniczne firmy. Przybyli goście będą mogli obejrzeć najnowsze kolekcje i produkty m.in:, NOTI, VOX Meble, Home&Living, Meblik, Swarzędz Home, Jadik, Jafra, Ludwik Styl, Kuchnie z Drewna Hul, WFM Kuchnie Przystanek Inspiracja i wiele innych. Fameg, Paged Collection, KLER, Interno Italiano i Natuzzi pokażą kolekcje z jednego z najważniejszych, corocznych wydarzeń w dziedzinie design'u – międzynarodowych targach Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie.

Zapraszamy na 7. Noc z Designem, która odbędzie się już 18 czerwca 2015 w godzinach 20:00 – 24:00 w Galerii Wnętrz Domar, ul. Braniborska 14 we Wrocławiu.