Najpiękniejsze wnętrza 2024 roku. Znałeś te trendy? Sprawdź, co jest modne!

2024-03-19 9:06

Znamy już najlepsze wnętrza 2024 roku. Spośród 500 projektów, wybrano pięciu laureatów – pierwsze, drugie i trzecie podium oraz dwa wyróżnienia. Kto znalazł się w gronie zwycięzców? Poznaj laureatów w trzeciej edycji Konkursu Wnętrze Roku.

Spis treści

  1. Najlepsze wnętrza roku wybrane!
  2. Uznane projekty wnętrz
  3. Wyróżnione projekty wnętrz

Najlepsze wnętrza roku wybrane!

W konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer wyłoniono najciekawsze projekty, w których zastosowano produkty z kolekcji Mood Stories oraz Mood Stories Comfort Collection. Jak podkreślają organizatorzy, kolekcja cieszy się dużym uznaniem wśród architektów, z uwagi na szeroką paletę dostępnych dekorów i produktów, a także na zgodność z obowiązującymi trendami.

Projekty oceniało jury w składzie:

  • Maja Ganszyniec (ceniona projektantka wnętrz, założycielka marki Nurt),
  • Małgosia Czyńska (Dziennikarka, krytyk sztuki i designu),
  • Justyna Smolec (Współwłaścicielka biura architektura&design),
  • Mateusz Bartkowiak (Marketing & PR Manager CAD Projekt),
  • przedstawiciele mediów - Anna Grużewska (Redaktor Naczelna Czas na Wnętrze) i Marcin Szczelina (Redaktor Naczelny Archisnob),
  • jak również przedstawiciele Pfleiderer - Aldona Słapa- Nowacka (Design & Product Marketing Manager Pfleiderer), Aneta Cłapka (Product Manager Pfleiderer) i Małgorzata Kozak (Product Manager Pfleiderer).

W tym roku w konkursie udział wzięło niemal 500 projektów, z których wybrano 5 najlepszych.

Uznane projekty wnętrz

Pierwsze miejsce

Aranżacja Reminiscencji i Awangardy - apartament dla pary, projektu Martyny Jaworskiej, prowadzącej studio Ma.Sphera. Do wizualizacji projektantka zaproponowała cztery dekory z kolekcji Mood Stories, które znalazły się w różnych przestrzeniach całego apartamentu - Legno Jasne R48026, Willow Biały R55072, Horyzont U18029 oraz Biel Krystaliczna U11026.

Poznaj wyjątkowe projekty w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer
Autor: wnetrzeroku.pl/Autor: Martyna Jaworska/Pracownia: Ma.Sphera I miejsce

Drugie miejsce

Realizacja wnętrza Akademika Milestone Fabryczna. Autorem projektu jest Anita Leydo z biura projektowego Leydo Tandem Studio we współpracy z Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. i z M. Tomaszewską. W projekcie zastosowano paletę dekorów, które pozwoliły zbudować przyjazne i przytulne studenckie wnętrze.

Główną rolę odgrywają tu dekory tj. Dąb Olejowany R20348 oraz Czerń Wulkaniczna U12000 i Czarny Onyx U12001, dopełnione dekorem Biel Kryjąca W10410.

Poznaj wyjątkowe projekty w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer
Autor: wnetrzeroku.pl/Autor: Anita Leydo/Leydo Tandem Studio we współpracy z Kuryłowicz Associates Sp. z o.o. i z M. Tomaszewska II miejsce

Trzecie miejsce

Architekt Olga Skałka z pracowni HOST Design, za projekt strefy kuchennej, w której wykorzystała trzy dekory z kolekcji Mood Stories – Labrador U19008, Orzech Okapi R30135 oraz Marmur Calacatta S63054.

Wizualizacja aranżacji kuchni łączy w sobie minimalizm z nutą kamienicznej elegancji.

Poznaj wyjątkowe projekty w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer
Autor: wnetrzeroku.pl/Autor: Olga Skałka Host Design III miejsce

Wyróżnione projekty wnętrz

W tegorocznej edycji przyznano również dwa wyróżnienia. Jedno za projekt strefy kuchennej, w której zastosowano ultracienki blat UltraFit – najnowszy produkt Pfleiderer, który swoją premierę miał w połowie ubiegłego roku.

Nagrodę w tej kategorii zdobył architekt Yauheni Baturytski z pracowni Yauheni Baturytski Swiborg. W swojej koncepcji kuchni Twin Peaks zastosował ultracienki blat UltraFit oraz ściankę przyblatową w dekorze Abruzzo Colore SS68048, którym towarzyszą dekory Burgund U17054 oraz Zgaszony Błękit U18001.

Drugie wyróżnienie przyznano w kategorii Young Designer. Pfleiderer pierwszy raz zaprosił do udziału w konkursie studentów architektury, chcąc wyłonić obiecujących młodych designerów. Nagrodę w tej kategorii zdobyła Patrycja Dorczak, za projekt strefy dziennej w domu jednorodzinnym. W zrealizowanym wnętrzu zastosowano dekor Dąb Lancelot R20027 z kolekcji Mood Stories, w płycie laminowanej oraz blacie roboczym.

Tym samym III edycja Konkursu Wnętrze Roku Pfleiderer dobiegła końca. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, zwycięskie projekty oraz sylwetki ich autorów przybliżymy już niebawem. Pozostałych uczestników zachęcamy do obserwowania naszych kanałów SoMe oraz strony www, gdzie na bieżąco będziemy publikować najciekawsze projekty zgłoszone do konkursu.

Poznaj wyjątkowe projekty w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer
Autor: wnetrzeroku.pl/Autor: Patrycja Dorczak Wyróżnienie Young Designer

Zobacz także: Z korporacji do własnej pracowni. Karolina Pach opowiada o stylizacji mebli